Як вам результати опитування з сайту «Эхо Москвы»? Мені самому цікаво зрозуміти: чи це реально такі настрої в Росії? Так, це не соціологічне дослідження, а онлайн опитування, яке не передає справжньої картини по всій РФ.

опитування, настрій, дослідження, загроза, агресія

Але. Це сайт не тупої російської пропаганди. І аудиторія сайту – не абсолютно путіноідно-кримнашенська. На сайті є позиція росіян, які прямо кажуть: Росія атакувала українські кораблі в порушення міжнародних норм. Тому ще більше цікаво: чому в такій аудиторії склалися такі настрої?

Я для себе з цього опитування зробив два висновки: або суспільну думку росіян вже підготували до відкритої війни (і тому більшість так проголосувала), або в процесі підготовки (і тому могли використати ботоферму для голосування, щоб формувати цю думку).

І тут я згадую ефіри російських телеканалів, які були присвячені створенню в Україні єдиної помісної церкви.

Десь місяць-півтора тому телеканал православного олігарха «Царград» методично нав’язував думку: Україна потоне в крові, сотні тисяч росіян візьмуться за зброю в разі, якщо Київ почне утискати російську церкву. І ось ця загроза «православної агресії» з боку РФ досі залишається.

Треба розуміти, що в разі «захисту православ’я» ціль агресії буде не Маріуполь чи Харків, а Київ з його православними святинями.

Повертаючись до наших справ.

Ми можемо по-різному ставитись до воєнного стану. Але маємо розуміти: суспільна думка в Росії готова до відкритої агресії, у Путіна є надзвичайно сильний аргумент обгрунтувати цю агресію для своїх «вєрноподданих», а на західну реакцію він поклав величезний болт. Тому треба готуватись…

ИСТОЧНИК Олексій БРАТУЩАК

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube