Починаючи з понеділка, 26 лютого, навчальний процес і наукова діяльність в університеті Богомольця у Києві повністю зупиняється на невизначений час. Усі приміщення, окрім приміщень клінік, де проходять лікування пацієнти, закриваються.

Про це йдеться на сторінці університету в Facebook.

 університеті Богомольця, страйк, Київ, Україна, новини

Читайте також: МОЗ відсторонило Амосову від обов’язків ректора медуніверситету імені Богомольця

«Страйк оголошено в зв’язку з безпрецедентним грубим і незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність і самоврядування НМУ імені О. О. Богомольця», – йдеться в повідомленні.

До стрнайкому ввійшли з боку студентства представники Студентського парламенту університету, студентської ГО «Студентська довіра», студентський профком і студентський актив. Водночас з боку трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця декани і проректори, профспілковий комітет університету.

МОЗ вирішило поставити весь університет на коліна, заблокувавши виплати стипендій студентам та заробітних плат трудовому колективу, незаконно відібравши право банківського підпису в законно обраного керівництва ВНЗ, – додано у повідомленні.

Страйком звернувся до Президента України Петра Порошенка з вимогою втрутитися в ситуацію, від голови Верховної Ради і прем’єр-міністра — «негайно створити комісію з розслідування зловживань керівництвом Міністерства охорони здоров’я» та «на час такого розслідування усунути від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун і усунути від виконання своїх обов’язків її заступників».

«На жаль, замість негайного припинення свавілля своїх заступників виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує свою бездіяльність, прикриваючи їх незаконні дії», — йдеться у заяві.

У Facebook створили сторінку страйку в Богомольця.

«Причина пропуску навчальних занять на період страйку буде вважатися поважною, а також буде дозволено відпрацювати їх під час подальших поточних занять та підсумкових модульних контролів», — йдеться у повідомленні.

Від Супрун вимагають скасувати наказ про усунення ректора НМУ імені Богомольця Катерини Амосової і призначення в.о. ректора університету Михайла Захараша, а також негайно забезпечити проведення інтегрованого ліцензованого іспиту «Шаг1. Стоматологія».

У Міністерстві охорони здоров’я України відреагували на страйк студентів і трудового колективу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

У МОЗ повідомили, що ініціатори страйку поширюють завідомо неправдиву інформацію про блокування міністерством виплат стипендій та зарплат: «Згідно з принципами і практиці університетської автономії, університет самостійно проводить відповідні виплати з казначейських рахунків. Процедуру переведення коштів здійснює бухгалтерія університету. Керівництво університету, в особі проректора, має всі необхідні повноваження для проведення виплат ».

У Міністерстві охорони здоров’я відзначають, що з повагою ставляться до принципу університетської автономії і права на мирні зібрання. При цьому закликають не піддаватися на провокації і не зривати навчальний процес.

Роботу відстороненого ректора перевірить спеціальна комісія на засідання якої, сказано в повідомленні, Амосова систематично не з’являється.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube