210 наближених до Путіна осіб потрапили у так звану «кремлівську доповідь», яку Мінфін США представив Конгресу. Чи будуть введені проти них санкції і для чого цей список – читайте далі.

кремлівську доповідь, Держдеп, США, оточення Путіна, Росія, Україна, новини

Що це за список?

«Кремлівська доповідь» підготована Мінфіном у рамках виконання закону «Про протидію противникам США за допомогою санкцій», підписаного в серпні 2017 року президентом США Дональдом Трампом. Це список російських посадових осіб, політиків і олігархів, а також аналіз їхніх зв’язків із президентом Володимиром Путіним і правлячою елітою.

Читайте також: Фігуранти «кремлівського списку» дали перші коментарі

Хто туди увійшов?

Російські ТОП-чиновники: керівництво адміністрації президента, прем’єр, віце-прем’єри і міністри, керівництво Держдуми, Ради Федерації, члени Ради безпеки, глави держкомпаній і федеральних агентств. Варта згадати лишень такі прізвища, як Антон Вайн, Дмитро Пєсков, Владислав Сурков, Дмитро Медведєв, Валентина Матвієнко.

Російські олігархи (Мінфін назвав олігархами усіх бізнесменів, чий дохід перевищив 1 млрд доларів). Наприклад, Роман Абрамович, Олег Дерипаска, Євген Касперський, Аркадій Волож (засновник «Яндекса») та Олег Тиньков (власник «Тінькофф-Банк»).

Голови 19 державних компаній: «Газпром», «Роснефть», Сбербанк, РЖД, ВТБ, «Ростех», «Россети», «Интер РАО», «Росатом», «Транснефть», Газпромбанк, «Татнефть», «Аэрофлот», «Башнефть», Объединенная авиастроительная корпорация, «РусГидро», Внешэкономбанк, «Алроса» и «Сахалин Энерджи».

І це все?

Ні. Є ще засекречена частина доповіді. У ній можуть бути прізвища людей, які не були оприлюднені. Вони, швидше за все, не входять до складу високопоставлених чиновників, а їхні статки не перевищують одного мільярда доларів.

Навіщо цей список?

Мета авторів доповіді – визначити будь-які ознаки корумпованості людей зі списку, встановити їх приблизний матеріальний стан, обсяг активів, інвестиції, бізнес-інтереси і частки в компаніях, а також джерело доходів самих людей і членів їхніх сімей (включаючи подружжя, дітей, батьків і братів і сестер). Це дає можливість оцінити можливі наслідки для економіки Росії і США у випадку введення санкцій проти компаній зі списку.

То санкції будуть введені?

Ні. Це зовсім необов’язково. У Мінфіні США наголосили, що публікація списку поки не означає поширення на включених до нього осіб будь-яких конкретних санкцій.

Більше того – деякі особи, які включені в список, уже перебувають під санкціями. Наприклад, віце-прем’єри Дмитро Козак і Дмитро Рогозін, олігархи Борис і Аркадій Ротенберг, Юрій Ковальчук, Геннадій Тимченко.

А що тоді їм загрожує?

Хоча особи зі списку автоматично не потрапляють під санкції, однак ризик потрапити під санкції для фігурантів списку став вищим. У випадку потреби на введення санкцій Штатам знадобиться значно менше часу, ніж якби такого списку не було.

На думку експертів, включення у список може скоротити доступ цих осіб до операцій із зарубіжними фінансовими інститутами, адже кредитні організації будуть бачити в цих персонах осіб, яким прямо загрожують санкції.

Колишній головний координатор санкцій політики Держдепартаменту США Деніел Фрід раніше розповів, що якщо проти когось із фігурантів «кремлівської доповіді» введуть санкції, найімовірніше, це буде обмеження роботи з європейськими та американськими банками.

Читайте: Міністерство фінансів США видало «Кремлівський звіт» зі 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів»

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube