Державне агентство з енергоефективності й енергозбереження має намір виключити надання компенсації за програмою стимулювання енергоефективних заходів програма «теплих кредитів» для жителів окремих квартир у багатоквартирних будинках.

теплих кредитів, енергоефективфість, Україна, новини

Відповідно до нього, Держенергоефективності вже розробило проект постанови Кабміну про порядок використання коштів за програмою «теплих кредитів», без прийняття якого програму не зможуть відновити.

«З огляду на обмеження видатків державного бюджету в 2018 році, на реалізацію заходів програми («теплих кредитів») проектом акта передбачено вилучення з порядку (використання коштів) норми щодо стимулювання населення, що проживає в окремих квартирах багатоквартирних житлових будинків, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів», — сказано у відповіді на запит.

Таким чином, у разі прийняття проекту постанови в розробленої агентством редакції скористатися програмою «теплих кредитів» у багатоквартирних будинках зможуть тільки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Крім того, Держенергоефективності має намір урегулювати питання стимулювання впровадження електричного опалення в багатоквартирних будинках.

Так, перехід на електричне опалення буде стимулюватися тільки в тому разі, якщо діючі схеми теплопостачання конкретного населеного пункту передбачають децентралізацію опалення з можливістю переходу на електричне в багатоквартирних будинках.

Також у такому будинку має бути багатозонний лічильник електричної енергії.

Станом на сучасний момент документ, погоджений з Мінрегіонбудом і Мінфіном, перебуває на узгодженні в Мінекономіки.

Як повідомляли, «теплі кредити» на опалення дозволять заощадити до 80% витрат на комуналку.

В 2017 Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає створення Фонду енергоефективності.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube