Будівництво Кримського мосту через Керченську протоку не розв’язало економічних проблем відірваного від світової економіки через анексію Росією Криму. Таку думку 18 травня висловив російський опозиційний політик, директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов в ефірі «Голоса Америки».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Росія, Крим, економічні проблеми, Кримського мосту

Крим не зможе відбутися як ефективна економіка під російським контролем, тому будівництво Кримського мосту не покращить рівня життя на півострові, уважає російський опозиційний політик Володимир Мілов.

«У радянські часи не дарма не будували цього мосту. Там дуже мулисте дно і потрібні серйозні роботи за особливими технологіями забивання паль тощо. Я абсолютно впевнений, що там будуть необхідні все нові й нові гроші в майбутньому на те, щоб усе це зміцнювати, там це буде кудись їхати. Це супердорога історія, яка розтягнеться надовго, на жаль», – розповів він.

На думку політика, міст не зможе замінити сухопутний перешийок з Україною, тому що пропускна здатність мосту обмежена. Водночас він підкреслив, що будівництво має символічне значення.

«Це така піарівська акція. У кримчан з економікою не надто справи. Там дуже різко зросли ціни, а доходи не доганяють. Відбувається постійне захоплення земель ось цією всією нашою адміністративною бюрократичною ФСБ-шною мафією. Вони всі чекали, коли краще стане. Ось була така легенда, що зараз протягнуть міст і життя налагодиться», – розповів він.

Водночас Мілов додав, що після будівництва мосту жителів Криму очікує розчарування.

«Крим має відбутися як ефективна економіка під російським контролем, щоб життя там почало покращуватися. А це навряд чи можливо, тому що там дикі інфраструктурні обмеження в електриці, у воді. Тому що Крим у міжнародній санкційній блокаді, його не визнає як російський ніхто, навіть Білорусь, Казахстан і Китай. Через це він не може інтегруватися в міжнародний економічний простір. Під Росією у Криму економічних перспектив немає, хоч 10 мостів побудуйте», – підсумував він.

Транспортний перехід через Керченську протоку будують коштом федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд руб. (орієнтовно $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху на Керченському мосту до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.

У березні 2018 року відомство уточнило, що вже в травні проїзд буде відкрито для легкового транспорту та пасажирських автобусів.

15 травня президент РФ Володимир Путін відкрив Кримський міст.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Голова ради директорів компанії «Стройгазмонтаж», яка була генпідрядником будівництва мосту, Аркадій Ротенберг заявив, що Кримський міст може простояти без ремонту 100 років.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube