Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує виплатити заборгованості споживачів з окупованих територій Донбасу за рахунок коштів державного бюджету, тобто за рахунок українців.

 Україна, Ukraine, news, новини, новости, Begemot, begemot.media, заборгованості споживачів, Донбас, держбюджет, Міненерго

Як повідомляють «Наші гроші», про це йдеться в законопроекті «Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії», який був винесений на розгляд урядового комітету 15 березня.

Пропозиція погасити заборгованості пов’язано з тим, що з липня 2019 року в Україні має запрацювати нова модель оптового ринку електроенергії. Буде ліквідовано ДП «Енергоринок», натомість якому з’явиться товарна біржа.

Однак на сьогоднішній день ДП «Енергоринок» має дебіторську заборгованість в 29,8 млрд гривень. При цьому кредиторська заборгованість становить 28,1 млрд грн. Тому Міненерго запропонувало шляхи для ліквідації заборгованості.

Один з них — погашення заборгованості споживачів з ОРДЛО за рахунок коштів державного бюджету.

При цьому в поданих до законопроекту документах Міненерго не вказав суму заборгованості споживачів електроенергії з окупованих територій.

У документі зазначено, що підтвердження заборгованості здійснюватиме міжвідомча комісія, яку створить Кабінет міністрів. Також запропоновано списати заборгованість ДП «Енергоринок» перед постачальниками електроенергії в ОРДЛО.

У пояснювальній записці до законопроекту Міненерго вказало, що вуглевидобувні підприємства на початок року заборгували 11,34 млрд грн. Ці борги також запропоновано виплатити коштом держбюджету, й частково їх списати.

Пропонується, що учасники процедури погашення заборгованості замінять між собою кредиторські і дебіторські зобов’язання ДП «Енергоринок». При цьому процедура погашення боргу буде тривати п’ять років за рахунок цільової надбавки, передбаченої НКРЕКУ в тарифах на розподіл електричної енергії.

Нагадаємо, Україна припинила постачати електроенергію в ОРДЛО в липні минулого року. Борги за електроенергію споживачів окупованих територій Донецької та Луганської областей з травня 2015 року становила 2,5 млрд грн.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube