Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново.

Про це дипломат сказав в ефірі «Українського радіо».

Хюг Мінгареллі, Антикорупційний суд, Україна, новини

За його словами, на сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство.

«Ми, насамперед, повинні зміцнити створені антикорупційні органи: Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та інші, а також терміново потрібно, щоби запрацював Антикорупційний суд, про що дуже довго говорять і на чому наполягає Венеціанська комісія», — заявив Мінгареллі.

За його словами, на сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство і єдиний можливий вихід — створення антикорупційного суду та покращення роботи вже створених антикорупційних органів.

Крім того, на його думку,  необхідно відмінити декларування доходів громадських активістів.

«Зрозуміло, що боротьба з корупцією — це нескінченний процес, і недостатньо створити антикорупційні органи, треба змінити ментальність людей. Звичайно, процес зміни ментальності займає дуже багато часу», — сказав Мінгареллі.

Він зазначив, що зараз в Україні «іде жорстока боротьба між тими, хто дійсно намагається змінити Україну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб все лишилися таким, як було в період між 1992 та 2014 роком».

Як повідомлялося, 22 грудня у Раді зареєстрували законопроект «Про Вищий антикорупційний суд», внесений президентом України Петром Порошенком.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube