Кишинів зможе переконати Київ погодитися на виведення російських військ із Придністров’я через територію України, сказав прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп під час виступу на 11-му Київському безпековому форумі, повідомляє  інтернет-видання «ГОРДОН».

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, російських військ із Придністров'я

Кишинів постійно закликає вивести російські війська з Придністров’я і ввести туди міжнародну цивільну місію, заявив прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп.

«Ми постійно вимагаємо і просимо про виведення російських військ із території Молдови, а також про трансформацію нинішніх операцій у Придністров’ї на цивільну місію з міжнародним мандатом, бо впевнені, що це допоможе створити основу для врегулювання придністровського конфлікту через переговори», – заявив Філіп.

Він розповів, як говорив про виведення російських військ із Придністров’я з представником Росії на Мюнхенській конференції з безпеки 2018 року. За словами Філіпа, його співрозмовник пояснював неможливість зробити це складною ситуацією в Україні.

«Я його запевнив, що в нас досить переконливих потужностей і можливості переконати наших українських друзів зробити коридор, щоб можна було вивезти й озброєння, і амуніцію, які все ще зберігаються в Придністров’ї», – сказав прем’єр-міністр.

Придністров’я оголосило про суверенітет від Молдови в 1990 році, однак світова спільнота незалежності регіону не визнала. Автономії вимагала частина жителів цього регіону. У середині 90-х в Придністров’я офіційно було введено контингент російських миротворчих сил. Молдова наполягає на виведенні російських військових зі своєї території.

Як повідомлялося, Україна і Молдова домовилися про спрощення перетину кордону.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube