У Молдові набув чинності закон про заборону новинних передач із Росії. Закон забороняє трансляцію в Молдові інформаційно-аналітичних, військових або політичних теле- і радіопрограм у випадках, якщо вони були зроблені в країнах, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, зокрема, у Росії. Ретрансляція розважальних програм або інших передач з Росії в Молдові дозволена.

заборону новинних передач, закон, Росія, Додон, Україна, новини

На думку президента Молдови Ігоря Додона, цей закон «є відвертим зазіханням на свободу громадян у Молдові».

Президент Молдови Ігор Додон пригрозив протестами після того, як голова парламенту Андріан Канду затвердив в обхід очільника держави призначення нових членів кабінету і закон про заборону новинних передач із Росії.

«Інститут президента залишає за собою право звернутися із закликом до мобілізації сотень тисяч громадян для припинення конституційних порушень і беззаконня, – написав голова республіки Ігор Додон на своїй сторінці в фейсбуці. – Моліться, щоб отримати цей удар на парламентських виборах, а не до цього».

Про підтримку позиції Додона вже оголосила опозиційна Партія соціалістів Республіки Молдова.

Додон два рази відхиляв закон про боротьбу з «іноземною пропагандою» при тому, що, згідно з Конституцією, президент, незважаючи на незгоду, зобов’язаний затвердити документ, якщо парламент двічі його ухвалює. У підсумку Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента від посади і наділив правом підписати закон саме Канду.

10 лютого спікер парламенту Молдови Андріан Канду підписав цей закон. Перед цим Додон відхвиляв документ двічі. Після цього Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента від посади і наділив правом підписати закон саме Канду.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube