Сегодня исполнилось 84 года епископу Украинской греко-католической церкви кардиналу Любомиру Гузару. Бывший глава Украинской греко-католической церкви кардинал Любомир Гузар является моральным авторитетом миллионов украинцев: христиан и представителей других религиозных конфессий, верующих и атеистов.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, Любомиру Гузару, исполнилось 84 года, Украина

Президент Украины Петр Порошенко поздравил бывшего главу Украинской греко-католической церкви кардинала Любомира Гузара с днем рождения, который он празднует 26 февраля.

Об этом глава государства написал на своей странице в «Фейсбук».

«Сердечные поздравления Любомиру Гузару в день рождения. Искренне благодарен за Вашу неутомимую заботу за судьбу нашего народа. Многая лета!», — написал президент.

Представляем вашему вниманию наиболее яркие цитаты экс-главы Украинской греко-католической церкви.

О Донбассе

«Ми мусимо зрозуміти, що є різниця між миром і перемир’ям. Перемир’я — то є пакт неагресії. Але не це бажана розв’язка. Щоб досягти миру, обидві сторони, які є заангажовані, мусять його прагнути. Не може бути так, щоб одна сторона хотіла миру, а інша робила послугу: «Ну, добре, не будемо на тебе нападати». То лише перемир’я. Там, де тільки одна сторона бажає миру, його не буде. Псевдомир нам практично нічого не дасть. Може, на 2 тижні перестануть стріляти, а пізніше знову почнуть».

О бойцах АТО

«Наші воїни, що стоять на Донбасі, боронять не виключно себе. Вони захищають усіх нас. І хоча, на мою думку, Західна Європа не зовсім це розуміє, вони боронять не тільки Україну».

О России

«Росія скоріше чи пізніше повинна усвідомити: або війна, або мир. І якщо війна, то вона буде однаково страшною для всіх. І не факт, що Росія однозначно виграє цю війну. Ми знаємо приклади Беніто Мусоліні, Адольфа Гітлера. Гітлер думав, що захопить все, що захоче, своїми військами. Але він програв. Теж саме чекає Росію, якщо вона буде хотіти війни».

О церкви

«Колись я звертався листом до провідників російської церкви. У ньому йшла мова про встановлення здорових відносин між українською та російською церквами, адже історія ХХ століття прикра. Але вони мені сказали, що не мають, за що вибачатися. Ще раніше вони так само відповіли Блаженнішому Мирославу Любачівському (попереднику Блаженнішого Любомира на чолі УГКЦ — Ред.). Вони не почувають себе винними у будь-чому».

О коррупции

«Корупція — це дійсно душевна хвороба. Я вже говорив, що дуже хотів би побачити глибинний аналіз духовної ситуації в Україні, студію, яка б відповіла на питання: «Чому корупція так глибоко засіла в душі людей?» Не думаю, що це тільки фінансова проблема. Там є щось глибше. Не знаю, що саме. Але знаю, що розуміння того, чому це діється, допоможе побороти корупцію».

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube