4 березня 1949 року народився Володимир Івасюк, якого називали «музичною душею України». Напередодні у Києві українському композитору відкрили меморіальну дошку.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, Володимир Івасюк, композитор, співак, Українабегемот, begemot, begemotmedia, новости, Володимир Івасюк, композитор, співак, Україна

Володимир Івасюк однин із засновників української естрадної музики. Автор понад сотні пісень, інструментальних творів і музики до вистав.

Загинув Івасюк у 30-річному віці у лісі поблизу Львова за загадкових обставин.18 травня 1979 його було знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом.

Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як у 1979, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

Після загибелі композитора на його творчість наклали неофіційну заборону. А кримінальну справу засекретили. Але три роки тому розслідування поновила українська Генпрокуратура. Слідчим вдалось довести, що смерть композитора — то справа рук радянського КДБ.

Звання Героя України геній української музики отримав посмертно – за 30 років після своєї трагічної смерті.

Володимир Івасюк — один з основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

 

ИСТОЧНИК Патріоти України

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube