В Адміністрації президента впевнені, що транш від МВФ Україна отримає в будь-якому випадку, тому не поспішають з виконанням ключових вимог, йдеться в статті видання «Дзеркало Тижня».

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, АП, транш від МВФ

Україна знаходиться у трійці боржників фонду — 11,9 мільярдів доларів, на другому місці після Греції, яка повинна МВФ 12,8 мільярдів доларів.

Ні парламент, ні уряд не поспішають зі створенням Антикорупційного суду і введенням ринкової ціни на газ, говориться у статті.

«МВФ напевно розуміє, що впевненість Києва в тому, що допомога прийде в будь-якому випадку, небезпідставна. Без підтримки Фонду нам буде дуже складно виконати наші зобов’язання перед зовнішніми кредиторами, в тому числі і перед самим МВФ», — пише автор.

За даними видання, Україна знаходиться у трійці боржників фонду (11,9 млрд дол), на другому місці після Греції (12,8 млрд дол).

Без нових кредитів МВФ і без підтримки самого Фонду, що гарантує можливість залучення коштів в інших міжнародних фінансових організацій або приватних кредиторів, розплатитися з боргами буде важко здійснюваним завданням.

«За прогнозами регулятора, дефіцит поточного платіжного балансу продовжить рости — до 2,6% від ВВП до 2020 року. Простіше кажучи, приплив грошей у країну буде знижуватися, а відтік — рости. Навіть при запланованому зростанні експорту імпорт буде його випереджати, відповідно, країна перманентно буде відчувати дефіцит валюти на внутрішньому ринку», — повідомляє автор.

«Надія лише на продовження зростання надходжень від мігрантів, які, за оцінками центробанку, зможуть частково компенсувати дефіцит, і на розміщення облігацій зовнішньої держпозики в 2018-2020 роках, тобто на отримання нових кредитів для виплати старих», — зазначає видання.

«Згідно з очікуваннями НБУ, Мінфін повинен в цьому році залучити на зовнішніх ринках запозичень 2,5 млрд дол, в 2019 році — 1,5 млрд дол, а в 2020 році — ще 2,5 млрд дол», — йдеться в тексті.

На думку автора, у 2018 році, поки ще програма МВФ нами нехай тільки де-юре, але виконується, ми справді могли б залучити гроші у приватних кредиторів.

«Але виходити на зовнішні ринки запозичень без підтримки МВФ дуже складно. Для кредиторів виконання позичальником програми Фонду є гарантією того, що реформи у країні не зупиняться, її економіка продовжить зростати, і вкладені зараз гроші в облігації цієї країни повернуться з відсотками», — пише автор.

«Якщо ми достроково завершимо програму МВФ, впевненість приватних кредиторів в нашій платоспроможності знизиться, особливо з урахуванням майбутніх виборів, які завжди вносять фактор невизначеності в оцінки інвесторів. І навіть якщо ми зможемо залучити якісь ресурси, відсотки за цими кредитами будуть ще вищими, ніж минулорічні 7,3% — плата за ризик співпраці з неблагонадійним позичальником», — йдеться в статті.

Нагадаємо, що Україна та Міжнародний валютний фонд обговорили кроки, необхідні для завершення четвертого перегляду програми співпраці.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube