У буковинському селі Волока шиють весільні сукні, які продають по всьому світу. Оптимальне співвідношення ціни та якості, художній дизайн та тонка ручна робота — ось, що приваблює іноземних наречених в українському весільному вбранні, повідомляє ВВС Україна.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Буковина, весільні сукні

У селі Волока майже кожна родина шиє весільні сукні. У поселенні з майже 4 тисячами мешканців працює близько 300 підприємств.

Інші навколишні села також займаються весільним бізнесом. Цілий чернівецький регіон перетворився на «весільну столицю» України й навіть Європи.

Почалося все з того, що місцева жителька Брандуша Попович почала шити фату на продаж.

«Історично увесь цей бізнес починався тут. Тут жила мати мого чоловіка зі своїми дітьми», — розповідає невістка Брандуші Попович Фелічія Попович.

Колись Росія була основним імпортером весільних суконь. Конфлікт з цією країною спонукав опановувати нові ринки. Зараз сукні продають у більше ніж 20 країн світу.

Запорука успіху суконь має полягати в унікальності, розповідає директор компанії Elena Morar Дмитро Морар:

«Коли наша сукня потряпляє в салони Польщі чи Лондона, то серед 30 інших вона має вирізнятися».

В українських сукнях виходять заміж наречені Японії та Південно-Африканської Республіки. Місцеві жителі жартують, що продають щастя.

У списку імпортерів не лише країни-сусіди та ЄС, але й більш далекі ПАР, Австралія, Японія.

Більш яскраві, прикрашені бісером та камінням Swarovski сукні шиють для покупців з Азії; більш стримані, силуетні — для європейських споживачів.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube