Мешканець села Прогрес, що на Острожчині, Анатолій Третяк понад десять років вирощує вдома тропічні фрукти. Апельсини, банани, ананаси, лимони та мандарини щедро плодоносять у незвичному для них кліматі.

Для вирощування тропічних фруктів пан Анатолій збудував спеціальну теплицю-термос, пише місцеве видання Район. У ній підтримується необхідний для теплолюбних рослин температурний режим.

тропічні фрукти, теплиця, Чернігів, Україна, новини

Теплиця знаходиться в землі на глибині до трьох метрів, з усіх боків утеплена пінопластом. Якщо, приміром, на вулиці до 5 градусів морозу, то в теплиці навіть без обігріву тримається температура +5°С.

тропічні фрукти, теплиця, Чернігів, Україна, новини

Сонячне проміння потрапляє до рослин через прозорий дах конструкції.

Ширина такої теплиці, за словами пана Анатолія, має бути не більше 5 метрів, а довжина – будь-яка. Розташовувати конструкцію потрібно із заходу на схід, щоб упродовж усього дня у ній було сонце.

Господар радить запастися терпінням. Адже один лимон дозріває за 7–10 місяців, хоча і плодоносить цілий рік. Апельсини дозрівають за рік. Ананасу потрібно аж два роки, щоб вирости. Усі рослини потребують ще й бережного догляду. Найменш вибагливими є банани: все, що їм потрібно, – це комфортна температура. Інша справа – лимони: фрукти дуже ніжні і вразливі до різних хвороб.

Багато хто намагався виростити вдома лимони з кісточки, але мало у кого це виходило. Чому так, ми запитали у професіонала.

тропічні фрукти, теплиця, Чернігів, Україна, новини

– Для цього фрукту потрібно зчіплювати з тим, що плодоносив, бо інакше 15 років можете чекати на врожай. Мої лимони починають цвісти в перший же рік, адже я їх розмножую з гілочки. Важливо знати, що лимону, апельсину, мандарину можна дозволяти плодоносити, коли вже сформоване дерево і на ньому є 40–50 листків. Тоді можна залишити 1–2 фрукти. А ще рослину потрібно вчасно обрізати, щоб щедріше родила, – зауважує садівник.

Фрукти сім`я Третяків вирощує і для себе, і на продаж. Заморські делікатеси, виведені вдома, охоче купують. Адже ціна ринкова, а якість – стовідсоткова. У догляді за рослинами Анатолій не використовує хімікатів, лише природні добрива: курячий послід, рибна юшка, багата на фосфор. Улітку чоловік робить закваску з лободи та кропиви.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube