НАК «Нафтогаз України» із 25 квітня почав закупівлі газу в російській компанії «Газпром». Про це повідомило агентство «Українські новини», посилаючись на джерело.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Нафтогаз, Газпром, закупівлі газу

За інформацією співрозмовника агентства, газ надходить в Україну через станцію «Суджа», обсяг постачання – 21 млн м³.

Із 2014 року «Газпром» і «Нафтогаз» судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу із РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

Україна перестала закуповувати газ у РФ у листопаді 2015 року.

22 грудня 2017 року в «Нафтогазі» заявили про перемогу над «Газпромом» за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у «Газпромі» повідомили, що суд зобов’язав «Нафтогаз»виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов «Нафтогазу» до «Газпрому» про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» повинен виплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Читайте: У «Газпромі» заявили, що не будуть продовжувати поточний контракт щодо транзиту газу через Україну «навіть після зміни сонця і місяця»

1 березня стало відомо, що «Газпром» отримав гроші від «Нафтогазу України» в рахунок оплати березневого постачання газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не постачатимуть газу в Україну.

У «Нафтогазі» розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від «Газпрому» компенсації збитків.

2 березня голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК «Нафтогаз України» через Стокгольмський арбітраж. Він звинуватив суд у «подвійних стандартах». 13 березня Міллер заявив, що «Газпром» ініціював розірвання контрактів із НАК «Нафтогаз України», щоб не платити нових штрафів у 2018 і 2019 роках.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube