Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Іран порушує віденську угоду, підписану провідними державами з Тегераном, про це він повідомив сьогодні під час виступу, оприлюдненого на сторінці у Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Іран, ядерна зброя, Біньямін Нетаньяху Ізраїльській розвідці вдалося здобути 55 тисяч матеріалів із таємного архіву Тегерана, які підтверджують інформацію, що Іран продовжує розробляти військову ядерну програму, заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Віденська угода, підписана у 2015 році, передбачає повне скасування санкцій проти Ірану після підтвердження МАГАТЕ виконання Тегераном своїх зобов’язань, а саме відмови від будь-яких спроб володіння або створення ядерної зброї.

В Ізраїлю є переконливі докази того, що Іран обманює весь світ щодо нібито відмови від своєї ядерної програми.

«Мова йде про документи, які раніше не було продемонстровано світовій спільноті. Це одне з найбільших досягнень в історії ізраїльської розвідки», – підкреслив прем’єр Ізраїлю.

За його словами, після підписання ядерної угоди Іран приховував свою ядерну програму.

«Після підписання ядерної угоди Іран докладав великих зусиль для того, щоб приховати свою ядерну програму. Тегеран перевіз у таємне місце свій архів. Лише кілька людей знало про те, де він розміщений. Кілька тижнів тому Ізраїлю вдалося одержати із цього архіву 55 тисяч документів і фотографій», – розповів Нетаньяху.

Він висловив сподівання, що президент США Дональд Трамп ухвалить правильне рішення про долю ядерної угоди з Іраном. Нетаньяху додав, що Ізраїль передасть зібрану Мосадом інформацію в розпорядження західних країн, які мають зробити з неї свої висновки.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У січні 2018 року Трамп заявив, що США можуть вийти з ядерної угоди з Іраном.

Штати неодноразово розширювали санкційний список стосовно Ірану, звинувативши Тегеран у фінансуванні терористів і проведенні загрозливих ракетних випробувань.

30 квітня державний секретар США Майк Помпео сказав, що Штати вийдуть із ядерної угоди з Іраном, якщо «її недоліки не буде усунено».

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube