Президент Петро Порошенко в п’ятницю, 16 березня, призначив командувачем Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України.

Президент наголосив, що за час військової служби Наєв пройшов шлях від командира взводу до заступника начальника Генштабу ЗСУ.

«Я бачив його на фронті, в АТО. Переконаний, що його рівень підготовки та досвід керівництва органами військового управління різного рівня дозволять йому якісно та відповідально здійснювати керівництво силами та засобами ЗСУ, інших військових формувань у відсічі і стримуванні російської агресії проти України», – наголосив Порошенко.

Так, відповідно до закону про деокупацію Донбасу, Наєв має змінити формат АТО та керувати всіма силами та засобами Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

До вашої уваги інформація про новопризначеного командувача.

Сергія Наєва, командувач Об'єднаних сил, призначення, Порошенко, ЗСУ, Україна, новини

Сергій Наєв народився 30 квітня 1970 року. Одружений, має двох синів та доньку.

47-річний командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв все своє життя присвятив службі в армії.

Уродженець міста Могилів-Подільський (Вінницька область) в 1991 році закінчив Московське вище загальновійськове командне училище.

Потім він служив в Німеччині і Далекосхідному окрузі військовому окрузі РФ.

З травня 1993 року Наєв служив у Збройних силах України. До початку 2014 року він обіймав різні керівні посади в Західному і Південному оперативному командуванні.

На момент старту російської агресії обіймав посаду заступника начальника штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, а в 2015-му був призначений командувачем військ Оперативного командування «Схід».

Згідно з декларацією за 2016 рік та 2017 рік, має квартиру в Дніпрі, дачний будинок; його дружина задекларувала автомобіль Toyota. Крім, того в деклараціях Наєва у розділі «подарунки» зазначені суми в розмірі 135 тисяч та 139 тисяч гривень.

Так, кар’єра Наєва розвивалася досить стрімко – від командира взводу на посаді лейтенанта  до генерал-лейтенанта.

Сергія Наєва, командувач Об'єднаних сил, призначення, Порошенко, ЗСУ, Україна, новини

За даними з відкритих джерел, у 2011 році ще полковник Наєв був заступником командира 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. А вже в 2013 році він отримав звання генерал-майора. Крім того, Наєв очолював штаб оперативного командування «Південь», був командувачем військ оперативного командування «Схід», займав посади начальника сектора «Б».

Сергія Наєва, командувач Об'єднаних сил, призначення, Порошенко, ЗСУ, Україна, новини

У 2017 році вже був заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, а 7 березня начальник Генштабу Віктор Муженко представив Наєва як новопризначеного заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України.

Крім того, слідчий комітет Росії порушив провадження проти Наєва, його звинуватили у «злочинних наказах», що призвели нібито до загибелі людей на Донбасі.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко повідомив про завершення антитерористичної операції на Донбасі. За словами президента, формат АТО буде змінено на операцію Об’єднаних сил.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube