Силові структури на прохання НАК «Нафтогаз України» взяли під посилену охорону об’єкти газотранспортної системи України, повідомив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

посилену охорону, Нафтогаз, газотранспортна система, Україна, новини

«Наразі всі об’єкти критичної інфраструктури посилено охороняються, зокрема Національною гвардією України», – сказав Вітренко.

Причиною такого рішення стало те, що свого часу після кризової ситуації у відношеннях між «Газпромом» та Туркменістаном, на тамтешніх газопроводах відбулися вибухи. МЗС Туркменістану у всьому звинувачували саме «Газпром». Тоді 8 квітня російська компанія «Газекспорт» (дочка «Газпрому») без попереднього попередження туркменської сторони різко скоротила обсяги відбору туркменського природного газу. В результаті цього на відрізку газопроводу САЦ-4, по якому відбуваються поставки туркменського природного газу до Росії, сталася аварія.

28 лютого компанія НАК «Нафтогаз України» повідомила про перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським газовим монополістом, компанією «Газпромом» у суперечці щодо компенсації на суму 4,63 мільярда доларів за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. «Газпром» заявив про незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражу, у компанії оголосили про початок процедури розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку й транзит газу.

1 березня у компанії «Укртрансгаз» заявили про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС і додали, що падіння тиску на вході системи ускладнює його транзит і споживання. Уряд запровадив національний план дій в енергетиці щодо обмеження споживання природного газу.

3 березня в компанії «Укренерго» заявили, що зниження тиску газу в ГТС на 20% не вплинуло на стабільність енергосистеми. Президент Петро Порошенко, зі свого боку, повідомив, що ситуація з газопостачанням в Україні стабілізувалася.

5 березня «Нафтогаз України» отримав від «Газпрому» повідомлення про намір розірвати газові контракти на постачання й транзит.

НАК «Нафтогаз» закриє своє представництво в Росії, розташоване в Москві на вулиці Академіка Пилюгіна, 24. Ліквідувати офіс планують до 12 березня 2018 року.

«Рішення про ліквідацію (закриття) представництва приймається в зв’язку з відсутністю доцільності подальшого існування представництва», – йдеться в повідомленні.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube