Останній дзвінок це завжди радість для учнів. Та цьогорічний святковий день для дев’ятого класу 23 школи міста Маріуполь може стати днем страждань, днем невизначеності і невпевненості в своєму майбутньому.

останній дзвінок, україномовні школи, Маріуполь, Україна, новости, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Є рішення мера міста і контрольованих «Метінвестом» (ОППО) депутатів міської ради. Так звана оптимізація (економізація) при хорошій грі мера поширилась на будівлю школи. Влада міста вирішила відібрати школу у дітей і поселити туди чиновників-районну адміністрацію Приморського району. Відкриття мера про те, що нібито знання учнів поліпшуються, якщо в класі перебувати по 30 чоловік і що навпаки погіршуються, якщо в класі знаходиться по 15 чоловік, де між учнями немає конкуренції (?!). Про яку конкуренцію він взагалі говорить?

Навчальний процес це що: заняття підприємництвом і вільний ринок? А учні — це конкуренти в грі на виживання? Ніколи в місті не було міськради гіршого складу ніж зараз. Люди нарешті побачили хто такі управлінці з так званого крутого менеджменту «Метінвесту». Багато батьків в школі голосували за цих депутатів, але своїм рішенням про закриття українських шкіл вони показали справжнє своє обличчя- обличчя повзучого сепаратизму.

Судячи з темпів  прийнятих рішень, ця влада незабаром отримає величезну кількість своїх «шанувальників» в місті Маріуполі. За 25- річчя існування України більш антиукраїнської місцевої ради в місті Маріуполі не було.

Приклад яскравої неповаги до людей, яку виразив на координаційній раді мер Маріуполя, треба висвітлювати як класичний приклад бюрократизму та панства. В Малій залі міськвиконкому не було вільного місця для батьків, які прийшли відстоювати майбутнє дітей. І коли меру міста Бойченко пропонували розглянути питання закриття шкіл першим, він відмовив та протримав людей дві години. Серед присутніх були старші жінки, які стояли увесь час в очікуванні розгляду важливого для них питання.

Така неповага до людей та хамське відношення- особливі здібності Маріупольської влади. В мене таке враження, що депутати міської ради є представниками бізнес-класу, який прийшов вирішувати свої особисті питання, а також захищати інтереси свого господаря-Ахметова. А українські цінності ( якими ми пишаємося) – для них лише ширма, прикривати свої злочини проти народу України.

Нав’язувати батькам свою думку, маніпулювати фактами, показувати інфографіку проведених ними «досліджень» по результативності викладання в цих школах, та затратної частини на одного учня- це все на що здатна була міська влада. Лише в цьому полягала майже річна робота відділу міської освіти. Питання з порядку денного сесії про закриття школи перенесли на місяць. І він залишився відкритим. Мер запропонував батькам і вчителям зробити свої пропозиції, але мер не врахував, що громадськість міста може також внести альтернативну пропозицію — об’єднати два райони в місті-Приморський та Жовтневий в один-Центральний.

Так як в місті, відбулося різке зменшення чисельності населення, так і в школах пропорційно зменшилася кількість учнів. Особливо в Приморському районі. Туди навіть транспорт ходить значно рідше, ніж в інші райони міста. І відповідно до цієї оптимізації скоротити штат чиновників-дармоїдів районних адміністрацій. А зекономлені таким чином кошти відправити на дві україномовні школи. І розуміючи, що рішення про закриття шкіл таки буде прийняте на наступній сесії; що з думкою батьків і вчителів рахуватися міська влада не буде, як і з думкою громадськості — ми вирішили оскаржувати таке рішення сесії міськради в суді. Це буде хорошим прецедентом та справжнім уроком для міської влади.

Ми не залишимося осторонь і піднімемо небайдужих людей нашого міста на захист дітей і майбутнього. Люди стали відстоювати свої права і права своїх дітей. Люди змінюються, їх змінив Майдан та війна з російським окупантом . Змінилася їх свідомість, зробивши їх сміливими і головне відповідальними за своє життя і життя своїх дітей. Перемога буде за нами, тому що ніколи не втрачаю віру в неї, тому що  пліч-о-пліч борються відважні люди за свої права, правду та справедливість. Українські школи закривати не можна, бо це є злочин проти майбутнього!

ИСТОЧНИК Солидарность

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube