Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагає від України юридичних гарантій того, що застосування нового закону про освіту почнеться після досягнення домовленості з угорською національною меншиною на Закарпатті.

Про це йдеться в повідомленні на сайті угорського уряду.

Петер Сійярто, Угорщини, юридичні гарантії, закон про освіту, Україна, новини

МЗС Угорщини вимагає від Києва юридичних гарантій згідно із законом про освіту. Якщо таких гарантій не буде, Угорщина продовжить блокувати всі міжнародні ініціативи України.

«Україна не повинна вводити в дію освітній закон, який вона попередньо не погодила з представниками угорської нацменшини. Нам мало обіцянок, нам потрібні юридичні гарантії», — заявив Сійярто.

За словами міністра, це питання не є суто справою України й Угорщини, бо з ухваленням відповідного закону Київ порушив одну з міжнародних норм про захист нацменшин.

«Будапешт зацікавлений в неодмінному розв’язанні цієї проблеми за сприяння інтересам українських угорців», — підкреслив політик.

За словами Сійярто, за відсутності юридичних гарантій Угорщина залишає за собою право блокувати всі міжнародні ініціативи України в рамках ЄС і НАТО.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року набув чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є тільки державна мова. Мови нацменшин, зокрема російська, будуть вивчатися тільки до п’ятого класу, а вже з 2020 року освіта в Україні стане повністю українськомовною.

Документ викликав різку критику низки країн, зокрема Угорщини. Будапешт звернувся до верховного комісара ООН з прав людини з проханням здійснити  розслідування через український закон.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube