Парубій відзначив, що бойовики не змогли повідомити, якого саме референдуму хочуть, а казали, «що того, якого вимагає Медведчук і його «Український вибір» Спікер Верховної Ради Андрій Парубій розповів, як їздив до Луганська, коли бойовики захопили будівлю місцевої СБУ і просив загарбників скласти зброю.

Парубій, Україна, суд, РФ, війна, бойовики, Бегемот, begemot, begemot.media, новости

фото из открытых источников

Про це він повідомив під час допиту у Старобільському райсуді Луганської області, який слухає справу про державну зраду Олександра Єфремова. Допит відбувся шляхом відеоконференцзв’язку з Подільського райсуду Києва. Парубій не зміг пригадати точної дати візиту, але відзначив, що це було через день чи два після захоплення будівлі СБУ.

Спікер ВР прибув до Луганська разом з тодішнім головою СБУ Валентином Наливайченком і керівником комендатури Самооборони Майдану Андрієм Левусом.

«Після прибуття в Луганськ перша наша зустріч була у прокуратурі, ми зустрілися з прокурором області, він повідомив обставини захоплення СБУ у Луганську, він повідомив, що бойовики захопили понад тисячу одиниць бойової зброї, що вони розміщені на всіх поверхах будівлі СБУ, що на деяких поверхах облаштовані професійні бойові точки», — сказав Парубій.

За його словами, під час візиту вони вели переговори з бойовиками.

«Ми без зброї і охорони приїжджали в офіс депутата Володимира Медяника. Бойовики були озброєні. Вели переговори три людини: Олексій Карякін, Валерій Рельке, третій чоловік представлявся як юрист, імені не пам’ятаю», — розповів Парубій.

Він додав, що висунув бойовикам вимогу скласти зброю і покинути приміщення СБУ, а ті у свою чергу ставили йому «умови загального характеру», одна з них стосувалася амністії внутрішніх військ «Альфи» і «Беркута», що брали участь у подіях на Майдані, а друга – проведення референдуму. Парубій відзначив, що бойовики не змогли повідомити, якого саме референдуму хочуть, а казали, «що того, якого вимагає Медведчук і його «Український вибір».

Він також додав, що бойовики не приймали самостійних рішень, а постійно радились з так званою «радою польових командирів». Також часто були телефонні розмови з головою облради Луганської області Валерієм Голенком.

«На певному етапі вони казали, що згодні віддати частину зброї і залишити частину приміщення, якщо будуть сигнали, що держава готова гарантувати амністію. Я здзвонився з в. о. президента Турчиновим. Він сказав, якщо вони здадуть зброю, то люди, які вчинили злочин, можуть бути амністовані його указом» — сказав Парубій.

«Але умови виконані не були, бо ці люди не були самостійними, я чітко розумів, що російські куратори роблять усе, щоб не досягти жодних узгоджень і щоб не залишити приміщення СБУ», — додав спікер ВР. Він уточнив, що ці переговори тривали 6 або 7 діб. «Вони завершились тим, що вони повідомили, що надалі не здатні вести переговори», — сказав Парубій.

Найбільшим цинізмом він назвав те, що у Луганську вирішили влаштувати дитяче свято, щоб убезпечити приміщення СБУ від штурму.

Після 30-хвилинного допиту Парубій клопотав про перерву до 11:00 6 липня у зв’язку з тим, що четвер у Верховній Раді складний день і що за 20 хв мають розглядати важливі законопроекти. Суд клопотання задовольнив.

Як повідомлялося, екс-голову фракції Партії регіонів Олександра Єфремова обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 27, ст. 341, ч. 5 ст. 27, ст. 341 КК України.

ИСТОЧНИК Главком

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube