Служба безопасности Украины и Государственное бюро расследований блокировали процесс запуска сенсорной кнопки для голосования в Верховной Раде.

Об этом во вторник, 27 августа, на брифинге заявил спикер ВР 8-го созыва, вновь избранный нардеп Андрей Парубий.

«За 10 минут до того, как должно было начаться общее тестирование, когда 450 работников Верховной Рады готовы были зайти в зал и провести это тестирование, в помещение Верховной Рады без приглашения, без официального предупреждения, без решения суда зашли 12 следователей, работников СБУ и ГБР. Они зашли в компьютерный центр, сказали, что проводятся следственные действия и заблокировали работу компьютерного центра и дали указания силовым подразделениям не впускать никого из представителей Аппарата в зал», – сообщил политик.

Парубій підкреслив, що інцидент з силовиками в парламенті стався в п’ятницю, 23 серпня. При цьому сам факт втручання він назвав «грубим втручанням в роботу найвищого державного органу України».

Нардеп розповів, що глава апарату ВР отримав лист з підписом слідчого 2-го слідчого відділу першого управління організації досудових розслідувань ГБР. У документі вказувалося, що Бюро при оперативному супроводі департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні по ст.363 Кримінального кодексу України за фактом порушення службовими особами апарату Верховної Ради правил експлуатації електронно-обчислювальних машин та автоматизованих систем шляхом впровадження сенсорної кнопки в електронній системі підрахунку голосів.

«Тобто факт введення використання сенсорної клавіші Державне бюро розслідувань розглядає як підставу для відкриття кримінальної провадження проти співробітників апарату Верховної Ради України», — пояснив Парубій.

Спікер ВР додав, що сьогодні, 27 серпня спікери силових відомств пообіцяли йому вирішити дану ситуацію.

«Я дуже розраховував, що це було непорозуміння … і сьогодні буде розблоковано комп’ютерний центр управління. Але, на жаль, сьогодні з самого ранку силовики знову без запрошення, без рішення суду перебувають в приміщенні Верховної Ради і фактично заблокували центр управління системою» Рада -3 «, — підсумував Парубій.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube