Традиційно в останню неділю першого весняного місяця в Україні переходять на літній час. У 2018 році це відбудеться в ніч з 24 на 25 березня.

літній час, Україна, новини, час

О 3:00 стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед. У цей день українці встануть  на 60 хвилин раніше, ніж зазвичай.

В електронних пристроях ручне переведення робити не треба, воно відбудеться автоматично. А ось в механічному годиннику доведеться крутити стрілки на одну годину назад.

Громадський транспорт 25 березня 2018 року курсуватиме за графіком, а пасажирів поїздів і літаків попереджають про те, що необхідно враховувати перехід на літній час уже вночі 24 березня.

Перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня — 28 жовтня 2018 року.

Переведення годинників на зимовий і літній час і навпаки проводиться в Україні з 1981 року. Часовий перехід проводять у сотні країн, але в 60% держав такого не роблять. У світі, і в нашій країні зокрема, неодноразово розглядалася можливість відмови від переведення годинників. Передбачалося, що це буде зроблено у 2012-му, але питання на законодавчому рівні не розглядали. В Україні не скасували переведення годинників й у 2016 році.

Відомо, що проти скасування виступали жителі західних регіонів, які змушені вставати і приходити додому в повній темряві.

У лютому 2018 року Європарламент вносив пропозицію про відмову переведення годинників на розгляд Єврокомісії, але безрезультатно.

Проект резолюції підготував Комітет Європарламенту з питань транспорту. Він став реакцією на ініціативи і петиції громадян, в яких вони висловлювали занепокоєння щодо стану здоров’я через наслідки зміни часу двічі на рік. Тому в проекті резолюції міститься заклик провести оцінку можливості зміни поточної системи переходу на літній і зимовий час.

Є ряд країн, які вже дали зрозуміти, що хочуть припинити переводити стрілки годинника двічі на рік — це Фінляндія, Польща, Естонія. Однак ми повинні провести ці зміни по всьому ЄС», — заявив євродепутат Сін Келлі.

14 березня 2018 року депутатами Київради було прийнято рішення вкотре звернутися до Кабінету Міністрів з питанням перегляду доцільності наявного порядку обчислення часу на території України, що діє у нас з 1996 року.

Останньою країною, яка відмовилася від річного / зимового часу була Туреччина. Серед європейських країн залишаться у другому часовому поясі Ісландія, Білорусь, а також Росія. У РФ відмовилися від сезонного переведення годинників чотири роки тому. Крім жителів РФ, не перейдуть на літній час в анексованому Криму й окупованих районах Луганської та Донецької областей.

У Донецьку не переводили годинники ще восени 2014 року.

Зміни в часі негативно позначаються на самопочутті деяких людей, адже це певний стрес для організму. Уникнути цього можна, дотримуючись чотирьох простих правил, а саме дихати свіжим повітрям; раніше готуватися до сну; збалансовано харчуватися, вживати багато рідини; не перевантажувати організм ні фізично, ні морально.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube