У Росії нова спроба запустити потужну газову турбіну провалилася. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в енергетичній галузі, ознайомлені з підсумками випробувань.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, газову турбіну, Росія, невдалі випробування

Зазначається, що модернізована газотурбінна установка 110М розвалилася під час випробувань та відновленню не підлягає.

Зокрема, випробування проходили на заводі Сатурн, що входить в держкорпорацію Ростех, в Рибінську.

За словами одного з джерел, спроба запустити турбіну пройшли у грудні 2017 року, однак під час випробувань «турбіна розвалилася».

«Її намагалися відновити до березня, але не вийшло», — сказав він.

Водночас друге джерело відзначило, що турбіна не підлягає відновленню.

“Вона розвалилася на випробуваннях. Немає турбіни, все», — сказав він.

Крім того, третє джерело стверджує, що наразі турбіну планують відновити до лютого наступного року.

Так, влада РФ включила доопрацювання російської турбіни 110 у програму імпортозаміщення, розраховуючи закрити локальний попит вітчизняним обладнанням.

«Проектом займається спільне підприємство держенергохолдингу Інтеррао, корпорації Роснано і Сатурна, які ще створили в 2012 році спеціальний інженерний центр для модернізації двигуна і створення ВМД-110М. Програма спочатку була розрахована на два з половиною роки, а загальні інвестиції оцінювалися в 2,5 мільярда рублів» — йдеться у повідомленні.

“Під час тривалих випробувань… один із механізмів, дійсно, вийшов з ладу. В результаті випробування довелося зупинити до усунення проблем. Безумовно, це позначиться на термінах завершення робіт, але не є для проекту фатальним. Всі учасники проекту налаштовані твердо, роботи будуть продовжені. З урахуванням того, що проекту потрібні додаткові компетенції та інвестиції, ми обговорюємо можливість залучення в нього ще одного учасника – компанії «Силові машини»», — йдеться у заяві Об’єднаної двигунобудівної корпорації РФ (ОДК).

Наголошується, що у Росії не налагоджено серійне виробництво газових турбін середньої і великої потужності.

«Єдиний виробник таких турбін — компанія Сіменс технології газових турбін, де у німецького концерну Siemens 65 %, ще 35 % у компанії Силові машини мільярдера Олексія Мордашова. Її завод у Санкт-Петербурзі, розрахований на локалізацію виробництва турбін Siemens потужністю від 60 до 307 мегават, був відкритий у червні 2015 року», — додається у повідомленні.

Нагадаємо, 2 квітня у Руспубліці Бурятії федеральний оператор поштового зв’язку»Пошта Росії» здійснив спробу доставити першу посилку за допомогою безпілотного літального апарату, однак запуск завершився падінням дрона.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube