Тільки у 2017 році світ визнав, що Росія здійснює агресію щодо України, заявив президент Петро Порошенко 30 квітня на нараді з військовим керівництвом країни.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, АТО, Порошенко, Росія здійснює агресію

Антитерористичну операцію на Донбасі може бути відновлено на звільнених територіях, якщо там виникне терористична загроза, заявив президент України Петро Порошенко.

«Коли ставилося питання, що ми за декілька тижнів закінчимо антитерористичну операцію, ми дуже наблизилися до цього. Але потім АТО перейшла в протистояння агресії Росії. Хочу ще раз наголосити, що ми не мали можливості оголошувати війну з двох причин.

Перше – нам треба було завершити демократичну процедуру передачі влади, визнану в усьому світі. Ви знаєте, що Конституцією України заборонено проводити під час воєнного стану будь-які виборчі процеси. І друга позиція – світ мав визнати, що проти України ведеться війна й агресія. Не громадянська війна, як намагалися нам (не нам, а світові) нав’язати… Не конфлікт на сході України, як соромливо вказували в тих чи інших документах… А те, що зараз визнав світ… Те, що відбувається на сході України, називається агресією Російської Федерації, а те, що відбулося в Криму, називається анексією», – заявив Порошенко.

Він додав, що тільки у 2017 році світ визнав агресію Росії щодо України, що дало можливість зафіксувати це в законодавчих актах.

Після підписання указу про завершення АТО й початку Операції об’єднаних сил Порошенко підкреслив, що антитерористичну операцію може бути відновлено.

«Хочу окремо наголосити, що завершення режиму широкомасштабної АТО не позбавляє нас можливості оголошувати АТО в будь-який час, коли виникає терористична загроза на звільнених територіях», – додав президент.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. 14 квітня президент України Петро Порошенко підписав указ про початок антитерористичної операції. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

20 січня Порошенко підписав закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який Верховна Рада ухвалила 18 січня 2018 року. Згідно із законом, антитерористичну операцію на Донбасі змінили на операцію Об’єднаних сил (ООС). 16 березня Порошенко призначив 47-річного генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем ОС.

30 квітня на Донбасі офіційно стартувала операція Об’єднаних сил.

Зі стартом ООС на Донбасі почне діяти особливий порядок допуску громадян. Згідно з розпорядженням командування Об’єднаного оперативного штабу, цей порядок передбачає надання державним органам сектору безпеки й оборони спеціальних повноважень. Також буде визначено «зони безпеки», прилеглі до району бойових дій, водночас за рішенням командувача Об’єднаних сил може бути створено райони обмеженого доступу, а також зони, куди буде заборонено допуск без спеціальної перепустки.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube