Уряд Південної Кореї пізно ввечері в неділю, 22 квітня, заявив, що трансляцію пропаганди через гучномовці на кордоні з КНДР вимкнено.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, КНДР, гучномовці, пропаганда

Гучномовці Південної Кореї на кордоні з КНДР, архівне фото, 2004 рік

До такого кроку вдалися з метою «знизити військове напруження між Півднем і Північчю та створити гарну атмосферу для мирних переговорів»

Південна Корея без зупинки транслювала анти-північнокорейську пропаганду вздовж кордону з КНДР після четвертих ядерних випробувань, до яких вдався Пхеньян. У відповідь КНДР ввімкнула свої гучномовці з контрпропагандою. У Південній Кореї сподіваються, що сусіди також вимкнуть свої пристрої.

За кілька днів до зустрічі керівників двох корейських держав Південна Корея зупинила пропагандистське радіомовлення з гучномовців на кордоні з КНДР. У поширеній 23 квітня заяві міністерства оборони Південної Кореї відзначається, що рішення ухвалене для «зниження військової напруженості між Півднем і Північчю», а також створення відповідної «атмосфери для мирних переговорів».

Це перший випадок за два роки, коли Сеул зупиняє мовлення, яке складається переважно з новин, поп-музики і критики північнокорейського режиму. Пхеньян знизив масштаби відповідної пропаганди в лютому на тлі домовленостей про участь північнокорейських спортсменів в Олімпійських іграх у південнокорейському Пхенчхані.

Переговори президента Південної Кореї Мун Чже Іна і лідера КНДР Кім Чен Ина повинні відбутися 27 квітня в селищі Панмунджом, розташованому між двома Кореями. Західні ЗМІ повідомляють, що на саміті може бути досягнута домовленість про формальне припинення війни між Північчю і Півднем, якої досі так і не укладено.

Минулої суботи Північна Корея заявила, що призупиняє ядерні та ракетні випробування і відмовляється від свого ядерного полігону напередодні запланованих зустрічей на найвищому рівні з Південною Кореєю і США. Це оголошення вітали лідери всього світу, в тому числі президент США Дональд Трамп.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube