Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі з главами урядів країн Балтії заявив, що російський проект «Північний потік — 2» є дуже небезпечним для Європи. Про це повідомляє  PolskieRadio.

Північний потік - 2, Польща, Росія, Балтія, Україна, новини

«Північний потік-2″ — це дуже небезпечний проект для цієї частини Європи», — зауважив польський очільник.

За його словами, Польща та країни Балтії мають намір збільшити співпрацю у сфері транспорту газу і нафти.

«Польща вперше за довгий час стала незалежною від «Газпрому», ми не тільки побудували наш СПГ-термінал в Свиноуйсці; ми маємо намір розширити його переробні потужності. Але ми також перебуваємо в процесі переговорів з Данією та Норвегією» — підкреслив польський прем’єр.

Нагадаємо, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва «Північного потоку-2».

Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море «Північний потік-2» є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.

Як повідомлялось, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід «Північний потік-2» створить  напругу, яка може призвести до великої  російсько-української війни.

Раніше німецьке місто Штральзунд видало офіційний дозвіл на будівництво 55 кілометрів газопроводу «Північного потоку-2».

13 грудня 2017 року президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» несе загрози енергобезпеці ЄС. Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube