На 88-му році життя в суботу, 10 лютого, помер відомий український філософ, академік Національної академії наук України Мирослав Попович. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-ректор Київського національного університету Володимир Бугров.

Мирослав Попович, втрата, філософ, Україна, новини

Відомий український філософ, академік НАН України помер 10 лютого на 88-му році життя. На науковому шляху йому скорялись не тільки філософські категорії, а й культурна об’єктивна дійсність.

«Відійшов у засвіти філософ, мисленник, людина, моральний авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному вчителю!» – написав Бугров.

Про смерть Поповича також повідомив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

«Щойно повідомили, що з нами більше немає Мирослава Володимировича Поповича», – написав Красовицький.

Професор, доктор філософських наук Попович народився 12 квітня 1930 року. Був одним із учасників ініціативи «Першого грудня», директором Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

В академії наук зазначають, що наукові праці Поповича присвячені проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури. Заслуженний діяч науки і техніки України, доктор філософських наук, професор, педагог, фахівець у сфері культурології, логіки і методології науки, історії української культури, директор Інституту філософії ім. Сковороди НАН України, завідувач відділку логіки і методології науки Інституту філософії.

Згідно з інформацією на сайті НАН, він вивчав проблеми свободи і прав людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад державотворення, стану суспільної свідомості в посткомуністичній Україні, особливостей української нації і національної ментальності, шляхів гармонізації міжнаціональних та міжетнічних відносин, місця України в європейській спільноті.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube