Помер українець Юрій Солошенко, якого у 2016 році було звільнено з російської в’язниці за обміном разом з Геннадієм Афанасьєвим на обвинувачених у сепаратизмі росіян Євгенія Мефьодова та Максима Сакаурова.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Юрій Солошенко, втрата

Засуджений російським судом за звинуваченням у шпигунстві Юрій Солошенко помер 4 квітня. Про це з посиланням на сина колишнього в’язня Кремля повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

«Зранку прийшла смс від сина Юрія Солошенка, що сьогодні помер Юрій Данилович», – написала Геращенко у Facebook.

Цю інформацію підтвердив ще один колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв, якого обміняли разом з Солошенко.

У Росії Юрія Солошенка затримали в 2014 році – звинуватили в спробі купити секретні документи та співробітництві з «фашистським режимом» в Україні. Там засудили «за шпигунство» до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

У 2016 році його обміняли на росіянина. Москва погодилась віддати Юрія Солошенка через те, що у Юрія Даниловича був рак.

Він боровся весь цей час, йому допомагали сім’я і добрі люди. Щаслива, що вдалося в червні 2016 його витягнути і він був цей час в колі сім’ї. Ви завжди раділи щиро, коли нам вдавалося ще когось витягнути, раділи як за рідних, ви знали ціну свободи і поважали Україну, – додала Геращенко.

«Він був дуже світла і прекрасна людина. Москва віддала нам його два роки тому тільки тому, що в Юрія Даниловича був рак… він боровся весь цей час, йому допомагали родина й добрі люди. Щаслива, що вдалося в червні 2016 його витягти, і він був цей час в колі родини.

Ми зідзвонювалися час від час і він надсилав мені смс на підтримку в різні важкі часи, під час якихось парламентських баталій. Два дні тому говорили про пана Юрія з президентом і Святом Цеголком (речник Порошенка – ред.), що він дуже світла людина. Вічная пам’ять , дорогий Юріє Даниловичу… Ви завжди раділи щиро, коли нам вдавалося ще когось витягти, раділи, як за рідних, Ви знали ціну свободи й шанували Україну. Дякую Вам за позицію», – вказала Ірина Геращенко, яка опікується звільненням українських в’язнів у Росії та в окупованих Москвою регіонах України.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube