Розшук унеможливлюється через перешкоди, які чинять терористи, та систематичні обмеження ними доступу міжнародних гуманітарних організацій до території окремих районів Донецької та Луганської областей.

Розшук, зниклі безвісти, АТО, обмеження доступу, гуманітарні організації, Донбас, Україна, новини, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Міністерство закордонних справ України заявило про необхідність термінового вирішення проблеми пошуку зниклих без вести і ідентифікації загиблих на Донбасі, вказавши, що зниклими без вести в зоні проведення АТО вважаються понад 400 осіб. Про це йдеться у заяві дипломатичного відомства з нагоди Міжнародного дня зниклих безвісти.

«30 серпня Україна разом із світовою спільнотою відзначає Міжнародний день зниклих безвісти, проголошений у 2010 році Генеральною Асамблеєю ООН. Цього дня ми вшановуємо людей, чиє місцезнаходження та доля залишаються невідомими внаслідок збройних конфліктів або інших спалахів насильства, стихійних лих тощо. Пошук зниклих безвісти та ідентифікація тіл загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України на Донбасі залишається однією з найбільш болючих гуманітарних проблем, що потребує невідкладного вирішення», — йдеться у заяві.

Також повідомляється, що за даними Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення АТО, понад 400 осіб наразі вважаються зниклими безвісти.

«Їх розшук унеможливлюється через перешкоди, які чинять російсько-терористичні сили, та систематичні обмеження ними доступу міжнародних гуманітарних організацій до території окремих районів Донецької та Луганської областей. Серед численних порушень Росією прав людини в окупованому Криму особливе обурення викликають факти викрадення та зникнення безвісти українців та кримських татар, які переслідуються окупаційною владою через їхню політичну або громадянську позицію», — наголосили в МЗС.

«Українська сторона глибоко вдячна Міжнародному Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) як нейтральному посереднику за активну участь у розв’язанні проблеми зниклих безвісти та надання підтримки їхнім родинам. Сподіваємось на подальше продовження цієї важливої гуманітарної місії МКЧХ, зокрема на окупованих територіях, до яких тимчасово відсутній доступ української сторони», — додали в дипломатичному відомстві.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міжнародний комітет Червоного Хреста з початку 2017 року відкрив 106 нових справ з пошуку зниклих безвісти людей на окупованих територіях Донбасу, а також на територіях, що підпорядковуються українській владі.

ИСТОЧНИК Тиждень

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube