Українські вчені провели ребальзамування тіла хірурга Миколи Пирогова, яке перебуває в саркофазі у склепі Миколаївської церкви-усипальниці у Вінниці. Про це 24 квітня на прес-конференції у Вінниці повідомив директор Національного музею-садиби Пирогова Петро Гунько, повідомляє «Укрінформ».  

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, провели ребальзамування, Миколи Пирогова новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media

«Упродовж березня і квітня цього року українські науковці провели 10-те ребальзамування тіла видатного хірурга Миколи Пирогова. Це було складне завдання, воно передбачало проведення цілого комплексу організаційних і методичних заходів, аби унікальний науковий довготривалий експеримент щодо збереження тіла вченого у природному середовищі продовжувався. Відповідальність за проведення бальзамації узяли на себе науковці та керівництво Вінницького національного медуніверситету імені Пирогова. Аналогів такої роботи у світі немає», – повідомив Гунько.

За його словами, вартість робіт становила 200 тис. грн.

Цього разу російських учених не залучали до участі в процедурі, додав директор музею-садиби.

Тіло Пирогова перебувало в розчині для бальзамування з 14 березня, 19 квітня його повернули в саркофаг. Зараз усипальницю знову відкрито для відвідувачів.

31 січня в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун написала у Facebook, що за 200 тис. грн можна було б купити багато важливих ліків. «Чи Микола Пирогов захотів би, щоб гроші, які можна використати на лікування живих людей, витрачалися на процедуру ребальзамування, яка вже не допоможе нікому?» – цікавилася вона.

Однак кошти на ребальзамування було виділено з державного бюджету.

Хірург, анатом і педагог Микола Пирогов помер у селі Вишня (зараз це територія Вінниці) в 1881 році. Його тіло зберігають у герметичній труні. Перше ребальзамування було проведено за 65 років після смерті вченого. Із 1979 року до процедури залучали фахівців із Москви.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube