«Влада» анексованого Криму ухвалила рішення про переданя у федеральну власність РФ земельної ділянки площею понад 6500 м² на острові Тузла через розуміння, що Крим залишиться російським ненадовго.

Про це у своїй колонці у виданні «Крим.Реалії» пише політичний оглядач Віталій Портников.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, острові Тузла, Крим, Росія

Вид на споруджуваний Керченський міст та острів Тузла

Російський президент Володимир Путін і його команда, як і раніше, уважають Крим українською територією, таку думку висловив політичний оглядач Віталій Портников.

Він нагадав, що 15 років тому росіяни вже намагалися забрати Тузлу в України.

«Окупований уже весь Крим. І весь Крим «приєднаний» до Російської Федерації та всупереч закону, здоровому глузду, справедливості та історії згаданий у конституції держави-загарбника. Навіщо ж росіянам красти у Криму Тузлу? Відповідь на це запитання, по-моєму, проста: страх окупанта. Точніше, тваринне якесь розуміння, що Крим російським не залишиться надовго, що вкрадене доведеться віддати. Так чому б, поки не пізно, не відхопити у вкраденого Криму все, що погано лежить. Чому б просто не наказати зрадникам (чиновникам, які зрадили свою країну) віддати хоча б Тузлу?» – пише Портников.

За його словами, нічого нового в такій тактиці немає – після окупації Латвії в неї на користь РРФСР відібрали повіт Абрене, який зараз є Питаловським районом Псковської області. Після окупації Естонії частина території разом з історичним районом Нарви Яанлінном-Івангородом були приєднані до Ленінградської і Псковської областей Росії. Коли частину Східної Пруссії після Другої світової війни було передано СРСР, її зробили областю Російської Федерації, нагадав журналіст.

«Так чому ж? А тому що, думаю, теж боялися. Тому що розуміли, що рано чи пізно доведеться віддати. Так чому б не вкрасти у балтійських країн територію, яку потім можна залишити в Росії? Своєю країною для «кремлівських старців» – щоб вони там не розповідали про «інтернаціоналізм» – завжди була саме Росія. А все інше – колонії, захоплені території, майбутні вороги», – підкреслив Портников.

На його думку, те ж саме відбувається й у Криму.

«Для Путіна та компанії, упевнений, які б казки вони не розповідали своїм вірним підданим, Крим – це Україна. Вони просто захопили цю територію та її жителів – як і Донбас, Придністров’я, Абхазію або Південну Осетію – в заручники. І поки там їхні війська та їхня влада – обкрадають в’язнів. Нічого нового. У Абхазії теж не так давно був територіальний конфлікт із Росією. Придністровців шантажували пенсіями. Осетинів розганяли, не давали їм обрати свого президента під час «сніжної революції». Донбас просто щодня знищують. А у Криму влаштовують репресії, намагаються зламати кримськотатарський народ і крадуть шматки території», – додав журналіст.

18 квітня стало відомо, що «влада» анексованого Криму ухвалила рішення про передання у федеральну власність РФ земельної ділянки площею понад 6500 м² на острові Тузла. Права користування ділянкою планують передати замовнику будівництва Кримського мосту – управлінню федеральних автомобільних доріг «Тамань» «Росавтодора».

Українське міністерство засудило незаконні дії Росії та закликало світову спільноту не визнавати факт передачі частини острова Тузла у власність Росії, «з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства й основних принципів міжнародного права».

Кримський міст будують коштом федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить майже 228 млрд руб. (приблизно $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху на Керченському мосту, який будують, до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.

У серпні 2017 року Мінінфраструктури України заявило про підготовку позову до РФ із вимогою відшкодування збитків, яких зазнають українські порти в Азовському морі через будівництво мосту.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube