Щоб вирішити проблему з анексією Криму Росії доведеться визнати всі свої дії з 2014 року недійсними. Таку думку висловив український політичний оглядач Віталій Портников.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Портников, Росія, анексією Криму

Після повернення Криму в Україну всі питання власності, які вирішували під час окупації, виявляться недійсними, вважає політичний оглядач Віталій Портников.

«Треба, щоб Конституційний суд Росії визнав цю ситуацію недійсною. Це приблизно те  саме, як свого часу Державна рада СРСР визнала окупацію Латвії, Литви та Естонії Радянським Союзом і визнала їхню незалежність із 1940 року. Тобто весь правовий стан, який тривав з 1940-го по 1991 рік, був оголошений недійсним. Це дало, до речі, старт не тільки можливості ухвалення конституції 1940 року й надання громадянства тільки особам, які його мали до початку окупації, і їхнім нащадкам, але й запустило реституційні процеси», – розповів він.

Журналіст зазначив, що всі питання власності, які вирішували під час окупації, виявляться недійсними.

«Іншого виходу не існує. Усі розмови російських опозиціонерів про те, що Крим – не бутерброд, що треба провести новий референдум, – це не те. Я розповідаю вам реальний правовий вихід: Конституційний суд РФ на клопотання президента РФ, Державної думи РФ розглядає питання про те, чи не були порушені закони РФ, та виносить відповідний вердикт. І з цього дня всі ці рішення виглядають недійсними», – підкреслив він.

Портников додав, що величезною проблемою анексованого Криму є проросійськи налаштоване населення, і кількість таких людей буде зростати з кожним роком окупації. Тому повернення півострова буде «дуже важким моментом» для України.

«Коли Республіка Косово проголосила свою незалежність, раптом виявилося, що там є 10% косівських сербів, які не вважають її республікою і хочуть жити за законами Сербії. Це серйозна кризова ситуація для Республіки Косово, адже начебто вона досягла незалежності, але що робити з цим населенням – незрозуміло. А в Криму такого населення, умовних косівських сербів, кримських росіян, на момент цієї реінтеграції може бути 70%», – попередив він.

Журналіст додав, що повернення Криму відбуватиметься в умовах демократичної Росії, демократичної України та демократичного ЄС. Тому не можна буде просто вигнати нелояльне населення.

«У наш час неможливо скасувати майнові права. Навіть якщо уявити, що всі вони після 2014 року будуть скасовані, майнові права більшості людей до 2014 року залишаться. Так чи інакше, цей півострів залишиться в їхніх руках. І це ціла історія. Про неї треба думати вже сьогодні, бо нам здається, що все дуже просто, але Росія кожним роком своєї окупації Криму створює нам нові і нові складнощі на майбутнє», – підкреслив він.

Портников додав, що повернення Донбасу «не така складна ситуація», оскільки Росія визнає територіальну цілісність України і вважає, що це питання політичних домовленостей.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube