Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

 

комерційний облік,  теплоенергія, водопостачання, Порошенко, Україна, закон, лічильникі

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Зокрема, законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси.

Запровадження норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Читайте також: «НАЦИИ НЕ РАВНЫ!» В МОСКОВСКОМ МЕТРО РОССИЯНИН УСТРОИЛ ИСТЕРИКУ ИЗ-ЗА УКРАИНЫ

Також нормами закону визначено порядок оснащення будівель та окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку. Особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

«Реалізація Закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання та централізованого водопостачанн. Створити стимули раціонального використання водних й енергетичних ресурсів.

А також сприятиме налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, що надають відповідні послуги», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 22 червня Верховна Рада України ухвалила закон про комерційний облік комунальних послуг. Який передбачає обов’язкове встановлення будинкових приладів обліку (лічильників) споживання теплової енергії, гарячої та холодної води в нежитлових (до 1 жовтня 2017 року) і житлових (до 1 жовтня 2018 роки) будівлях.

ИСТОЧНИК uainfo

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube