Прийняття України в НАТО загрожує Альянсу війною з Росією, сказав екс-посол США в Києві Стівен Пайфер в інтерв’ю «Новому времени».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, України в НАТО, Росія, Стівен Пайфер

Екс-посол США в Києві Стівен Пайфер зазначив, що процес приєднання до НАТО є складним і довгим, та наголосив, що в Альянсі «немає особливого ентузіазму скорочувати цей шлях для України» доти, поки російські військові перебувають на Донбасі і в Криму.

Він зазначив, що радий здобуттю Україною статусу аспіранта НАТО.

«Але я трохи здивований, коли президент Порошенко (президент України Петро Порошенко говорить про членство України в НАТО, як про близьку мету, тому що процес приєднання до НАТО – складний і довгий. Проблема в тому, що у НАТО немає особливого ентузіазму скорочувати цей шлях для України доти, поки російські військові перебувають на Донбасі і в Криму. Прийнявши Україну в НАТО у понеділок, уже у вівторок Альянс опиниться в ситуації війни з Росією, і це проблема», – сказав екс-посол.

Пайфер додав, що навряд чи зараз є варіант її вирішення.

Співпрацю з НАТО Україна активізувала у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співпраці з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

12 квітня Порошенко заявив, що Київ буде наполягати на отриманні Плану дій щодо членства в НАТО і просувати всеосяжну секторальну інтеграцію з Євросоюзом паралельно з Угодою про асоціацію.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube