Збиток ПриватБанку за підсумками минулого року становив 22,966 млрд гривень. Про це повідомляється у звіті фінансової установи на сайті Національного банку України (НБУ) у четвер, 8 лютого.

ПриватБанку, збиток, НБУ, підсумки року, Україна. новини

За даними НБУ, збиток Приватбанку в 2017 році склав 23 млрд грн, тоді як інші держбанки задекларували прибутки: Ощадбанк — 558,5 млн грн, Укргазбанк – 623,8 млн грн, Укрексімбанк – 929,4 млн грн.

Раніше Приватбанк повідомляв, що його активи в минулому році зросли на 21% — до 259 млрд грн. Це відбулося, передусім, завдяки докапіталізації урядом на 48,4 млрд грн. Зокрема, в грудні в капітал були внесені ОВДП на 16 млрд грн, що дозволило утримати показник адекватності регулятивного капіталу на рівні 13,87% (вимога НБУ — без врахування кризових пом`якшень — не менше 10%).

Міністерство фінансів заявляло, що потреба в докапіталізації Приватбанку на 16 млрд грн в грудні була зумовлена «переоцінкою об’єктів операційної та неопераційної нерухомості, об’єктів фінансового лізингу» (цитата). «Результати переоцінки свідчать про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалось на момент переходу банку в державну власність», — констатували в Мінфіні.

На докапіталізацію Укрексімбанку в 2017 році уряд витратив 7,7 млрд грн, Ощадбанку — 14,7 млрд грн. З огляду на це, задекларовані ними прибутки виглядають досить умовними.

Читайте: Гонтареву не могут уволить из-за ее отдыха за границей, — депутат

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube