Давайте спочатку. Повна і ніца маячня звучить так: «Шоколадник позбавив Великого Грузина громадянства, бо боїться його як політичного конкурента».

Шоколадник, Великий Грузин, політична конкуренція, громадянство, Порошенко, Україна, ГУАМ

Дурня повна. З реальними своїми рейтингами Великий Грузин дядькові Петру не загрожував нічим, в сенсі — взагалі. Рівень Міхо — пісеньки про «шоколадну дупу» та антикорупційні тусняки з гостями на «антикопупційних» меринах і бехах, реальний же його рейтинг ніяк не перевищував рейтинг Демальянсу або Самопомочі, тобто трійці фаворитів перегонів ПР — Батьківщина — БПП, не загрожував нічим.

Навпаки. Зробивши цей крок з громадянством Міхо, дядько Петро пішов на сильні репутаційні втрати і сам посилив позиції бабЮлі. Тепер НЕгромадянин Міхо ризикує швидко упасти в обійми бабЮлі і докинути кілька відсотків до її рейтингу.

Навіщо ж дядькові Петру цей крок?

Тут мушу подякувати Павло Бондаренко за його цікаві спостереження і нагадати про останні поїздки дядька Петра. Берлін, Вашингтон, Брюссель, Париж. Скрізь — зустрічі на найвищому рівні і серйозні переговори про ЩОСЬ.

Після цього наш президент їде до Молдови, і після того парламент країни приймає заяву якою вимагає у РФ прибрати свої війська з Приднєстров’я. З’являється конфлікт між парламентом Молдови і її президентом, починають подейкувати про молдавський Майдан…

А дядько Петро летить у Грузію де теж зустрічається з усім керівництвом і де вони спільно видають низку явно антиросійських заяв.

Далі — навчання Сі-Бріз (неподалік від Молдови, знову таки), за відгуками американців — найскладніші з усіх попередніх.

Що відбувається? Очевидно — дядько Петро оживлює роботу організації ГУАМ, явно з антиросійським наміром.

Що може бути метою? Відповідь — ослаблення російського впливу на Кавказі. Нинішній уряд Грузії ніколи не був проросійський, просто менш ексцентричний за команду Міхо, тож нині його явно підбивають до більш чіткої позиції і до конкретних кроків проти Москви. Конкретні кроки — це реінкорнація участі в ГУАМ Азербайджану. У свою чергу це — ізоляція і тиск на союзника Москви на Кавказі — Вірменію.

Читайте також: Гизо Углава – следующий после Саакашвили

З одного боку — Туречина, яка з Москвою ніби ручкається, але й надмірною увагою не балує. З іншого боку — Кавказ, де в Дагестані щойно бунтували далекобійники і де в Чечні у безгрошового Кадирова все більше ускладнюються стосунки зі його кланами. Це регіон де Москва й зараз тримає значний військовий контингент, бо примара воюючої Чечні — перед очима.

Під час переговорів дядько Петро явно не тільки озвучує свої побажання — він озвучує підтримку США і ЄС. Американські військові, що тягнулися перед ним у струнку і віддавали шану на сі-Бризі стали цьому гарною іллюстрацією.

Реанімація ГУАМ — це ще й заділ на майбутнє. Підтримка країн регіону нам сильно допоможе повертати Крим. А повернемо, обов’язково повернемо.

Але очевидно, для реалізації всіх цих планів потрібна Грузія. Сильно потрібна. Мега потрібна! Саме разом з Грузією треба працювати по Азербайджану, та й по всьому регіону як таке.
А Грузія раз за разом висуває одну й ту саму вимогу — Великий Грузин. І говорить вона не про позбавлення громадянства, а про екстрадицію. І поки Міхо наш громадянин — цей геморой триватиме вічно, а всі наші плани на Кавказі накриватимуться мідним тазиком. Чи не зависока ціна за одного балабола?

Але Міхо сам винний. Збрехавши в анкеті, він сам дав формальний привід для позбавлення себе громадянства. Соррі — нардепи вимагали. Не з БПП нардепи.

А Штати, які ніби за Міхо? А Штати мовчать. Штати відверто демонструють , в нинішніх політичних раскладах Великий Грузин їм не цікавий. «Нема вічних друзів, є довічні інтереси» — девіз англо-саксів.

Міхо до їхніх інтересів вже не належить. Він — минуле.

ИСТОЧНИК Дмитро Вовнянко

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube