Тут уже тільки лінивий не висловився на тему заборони фконтактику і одноглазників.

пропаганди, соцмережі, російська пропаганда, Росія, Україна, vk, ok

Мені, власне, ні холодно, ні жарко — аккаунтів в російських соцмережах у мене немає, була пошта — і ту угнали пару років тому, а я не став ломитись назад.

Але мене цікавить трохи інший аспект проблеми.

Головне питання — чому саме зараз? Невже не було проблеми російської пропаганди через соцмережі три роки тому? А шансів на сприйняття заборони було на порядки більше, бо тоді царив повальний патріотичний підйом.

Питання попроще: все ті ж самі три роки тому почали створюватись українські аналоги соцмереж — та самі Weua, наприклад. Може, ці стартапи отримали державний грант, чи вони мали якусь інформаційну підтримку? Може, хтось за ці три роки озаботився хоча б гайдлайном — які сервіси можуть замінити «ворожі» фконтактики, і як їх налаштувати?

От я десь вчора читав, що на «повторення» функціоналу ВК черговому українському стартапу треба 4 місяці. Прекрасно: оголошуємо 9 червня 2014 р. кампанію уходу з російських серваків, активно інформаційно форсимо, і вже в листопаді 2014 року можемо вводити заборону. Народ в екстазі, президент має височенний рейтинг. Нє?

Питання ще попроще: от я вчора десь читав, що теперички ми заживемо, тому що раніше Росія демпінгувала на ринку реклами, а тепер демпінга не буде — і інтернет буде розвиватись семимильними кроками.

Чудово, а три роки тому Росія не демпінгувала? І що, знову ж таки, весь цей час ніхто не міг зробити дешевшого продукта? Дозвольте не повірити.

Читайте також: Время офигительных историй для тех, кто против запрета российских ресурсов

Питання ну зовсім просте: ну закрили ви ВК та одноглазники, хіба це зніме питання російської пропаганди? Не зніме. Пропаганда не забороною ламається, а грамотною контрпропагандою. А Мінстець всі три роки більше боровся із місцевими противниками Незамінного Залізного Гетьмана, а про інформаційну боротьбу із Росією якось акуратно забув. Та й всі ті троллі та пропагандони, які сиділи в фкондактику, перелізуть сюди, в фейсбук. Тоді що, і фейсбук закриєте?

Короче, ця заборона дуже скидається на гарячкову спробу заробити собі очків на патріотизмі (бо десь прокралися), і заодно спробувати обчистити кишені манюпаса.

Це ж modus operandi нашої влади. Спочатку зіткнули кредитчиків і вкладників, а під шумок обчистили і тих, і інших, і банки завалили. Потім зіткнули громадян і пенсіонерів, дескать, останні країну грабують — обчистили і тих, і інших.

Потім зіткнули субсидійників та звичайних платників компослуг — обчистили всіх, і в Нафтогазі зробили мільйонні зарплати. А тепер зіткнули противників та прибічників російських соцмереж — ви думаєте, на цей раз у них інші цілі? Якщо так, то перечитайте питання вище, і спитайте себе — що таке з’явилось зараз термінове, чого не було три роки тому?

Висновки, як я уже якось казав. насправді робити просто. Треба задавати правильні питання. І все стає ясно.

ИСТОЧНИК ashnar.lynx

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube