Голови парламентів п’яти країн підписали лист про те, що газопровід Північний потік-2 спрямований на енергетичну залежність держав ЄС від Росії.

Голови парламентів Польщі, Латвії і Литви підписали відкритий лист до парламентів європейських держав щодо будівництва газопроводу Північний потік-2. Церемонія відбулася сьогодні, 11 березня, у Вільнюсі, повідомляє Польське радіо.

газопровід Північний потік-2, Росія, енергетична безпека, ЄС, Україна, новини

«Газопровід Північний потік-2 спрямований на створення енерг

етичної залежності держав Європейського Союзу від Росії», — йдеться в документі.

Автори вказують, що енергетична безпека — ключовий компонент об’єднаної і процвітаючої Європи. Незважаючи на те, що Північний потік-2 представлений як комерційний проект, насправді він є інструментом політики РФ, відзначається в листі.

Країни-підписанти документа закликали держави Європи гарантувати, що газопровід експлуатуватимуть відповідно до правил Євросоюзу.

«Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чути … Один принцип — загальна стурбованість про безпеку всіх країн Європейського Союзу, а також країн, що знаходяться в східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма , але хочемо також, щоб поважали і турботу про безпеку громадян наших країн Балтії та Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка в ці дні веде важку боротьбу за свою незалежність», — сказав журналістам голова парламенту Польщі Марек Кухцінський.

Відзначимо, спікер українського парламенту Андрій Парубій та його молдовський колега Андріан Канду підписали цей лист 2 березня в Кишиневі. «У цьому листі Північний потік-2 оцінюється як фактор дестабілізації, підкреслені спроби вплинути з боку керівництва РФ на Європейські держави і послабити наші країни», — заявив тоді Парубій.

Раніше в Польщі заявили, що Північний потік-2 може загрожувати безпеці Балтійського регіону.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube