Надходить інформація, що в Бердянську розсилаються повідомлення із закликами до рибалок вийти 25 травня під будівлю міської державної адміністрації. Задум: звільнення затриманого в Азовському морі російського судна «Норд».

задум, Норд, затримане, судно, провокація, рибалки, розсилка, повідомлення, СБУ, Бердянськ

Маю зауважити, що до цього судна й екіпажу прикута велика увага в країні-агресорці. Вже були спроби вивезти членів екіпажу до окупованого Криму на дипломатичному транспорті РФ, змінена та посилена команда адвокатів. Зараз ми бачимо спробу дестабілізувати ситуацію в Бердянську через масові протестні акції.

Повідомлення за стилістикою дуже схожі за виглядом на ті, що активно розсилалися у 2014-2015 роках російськими підрозділами радіорозвідки та радіоелектронної боротьби на лінії зіткнення на мобільні телефони українських військовослужбовців із метою їхньої деморалізації.

Читайте також: Наш мост позора: не надо над русскими только смеяться, у Израиля надо учиться

Одразу маю зауважити: звільнення «Норду» та його екіпажу не призведе до відновлення риболовлі в Азовському морі, що зараз вважається Кремлем внутрішнім. Організація масових акцій за звільнення російського «Норду» замість акцій під російським посольством із вимогою припинення незаконних дій в акваторії Азовського й Чорного морів є проявом колабораціонізму та наданням допомоги іноземній державі, що підпадає під статтю 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада».

Закликаю утриматися від участі в російській провокації. Водночас прошу Службу безпеки України та Генеральну прокуратуру України перевірити інформацію про розсилку повідомлень. І підготовку такої масової акції, що має ознаки акції впливу спецслужби РФ, і вжити заходів відповідно до компетенції.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube