За різними даними, уряд РФ розробляє санкції проти України, які потім має затвердити президент країни Володимир Путін, пише у своєму блозі на «Новому часі» колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Під обмеження можуть потрапити кілька сотень фізичних і юридичних осіб.

обмеження, фізичні, юридичні, санкції, РФ, Україна, конфлікт, торговельні обмеження

Це не перші санкції. Вперше це відбулося тоді, коли їх і санкціями не називали, – торговельні обмеження, захисні заходи. Цей процес активно розпочався ще за часів Януковича у 2012-му, а після військово-політичного конфлікту в 2014 році Україна та Росія періодично обмінюються санкціями.

Тож наразі йдеться про обмін. Адже нещодавно Україна вслід за США запровадила цілу низку санкцій проти конкретних осіб та інституцій. Не тільки тих, що фігурують в американському списку, а й у зв’язку з «виборами» в окупованому Криму, кібератаками тощо.

Тож це така формальна відповідь за українські санкції.

У пошуках причиново-наслідкових зв’язків на думку можуть прийти нещодавні погрози Путіна щодо просування України в бік НАТО. Погрози слід сприймати серйозно. І вони, на мою думку, можуть бути відлунням, наслідком розмови Путіна із Трампом. Можливо, останній торкався відносин Україна-НАТО. Як і чому – ми не знаємо, але можна розцінювати такі дії російського президента як реакцію на подразник, а саме на слова Трампа.

До того ж, на останньому саміті не було прийнято якихось рішень щодо надання Україні нового статусу в Альянсі. Інша річ, якби обговорювалося питання про ПДЧ. Хоча формально Росія може виходити з того, що Україні та Грузії вкотре щось пообіцяли.

Та в інтерв’ю американському телеканалові Fox Путін сказав, що Росія буде діяти, якщо Україна та Грузія планують вступати до НАТО, а нині йдеться про санкції лише на адресу України.

Теоретично поєднувати це можна як завгодно, проте нинішні російські санкції – це відповідь не НАТО, а Україні за її аналогічні дії, прийняті солідарно з США.

Є ще одна вагома причина – наближення виборів. І тут Росія може шукати додаткові інструменти впливу. Це тиск на Україну: через економічні проблеми будуть намагатися посилити соціальну напругу, а відтак і політичну.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube