Транзит російського газу через Україну збережуть після відкриття газопроводу «Північний потік – 2», якщо це буде економічно вигідно. Про це в Сочі на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив президент РФ Володимир Путін, якого цитує сайт Кремля.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот , влада, власть, політика, политика, Begemot.media, Begemot media, Путін, Північний потік, доцільність,  транзит російського газу

Газопровід «Північний потік – 2», який може вплинути на транзит газу через Україну, «завжди виводили» за межі політики, зазначив президент РФ Володимир Путін.

«Хочу підкреслити, що постачання буде продовжено, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими і доцільними для учасників економічної діяльності», – сказав він.

За словами президента, питання транзиту газу через Україну порушувала на переговорах Меркель.

«Ми завжди ставилися до цього проекту («Північний потік – 2».) як винятково економічного, як до проекту, яким завжди спочатку займалися суб’єкти господарювання, і завжди виводили це за межі будь-яких політичних процесів», – заявив Путін.

Проект «Північний потік – 2», очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Наразі газопровід «Північний потік» складається із двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. «Газпром» почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає «Північний потік – 2» загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки ні.

3 травня в німецькому Лубміні почали перші роботи з будівництва трубопроводу.

Меркель говорила, що необхідно зберегти транзит газу через Україну.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube