Росія не вважає себе стороною розгляду у постійній палаті Третейського суду в Гаазі, який зобов’язав РФ відшкодувати низці українських компаній збитки від утрати активів через анексію Криму. Про це журналістам заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє «РИА Новости».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Песков, Росія, суду в Гаазі, збитки компаній, сторона розгляду

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков зазначив, що РФ не відравила свого представника в Третейський суд у Гаазі, який розглядав позов українських компаній до Росії щодо своїх активів в анексованому Криму.

Він зазначив, що на судовому процесі Росію представлено не було, оскільки свого представника до Гааги вона не відправляла.

Рішення суд у Гаазі ухвалив 2 травня. У прес-релізі наголошено, що позов подали 19 червня 2015 року компанія Everest Estate LLC і низка інших. Деталей розгляду в прес-релізі немає. Позивачі заявили, що РФ порушила свої зобов’язання за російсько-українським двостороннім інвестиційним договором, «експропріювавши їхні інвестиції в розташовану в Криму нерухомість».

ТСН повідомляла, що до суду звернулося 18 компаній, а також одна фізособа. У позові фігурує сума $159 млн. Росія має право подати апеляцію. Наголошують, що це перше судове рішення, за яким Росія змушена виплатити компенсацію через анексію.

Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Приватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій «Енергетик», КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор», а також колишній голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube