Рада Європейського союзу схвалила введення санкцій стосовно п’яти осіб, відповідальних за проведення незаконних виборів президента РФ в окупованому Криму, заявив у Facebook президент України Петро Порошенко.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, незаконних виборів, Крим, введення санкцій, ЄС, Росія

«Вітаю офіційне рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення виборів президента РФ у тимчасово окупованому Криму та Севастополі. Покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету і територіальної цілісності України неминуче», – написав Порошенко.

Глава держави додав, що «тема деокупації та відновлення суверенітету України над Кримом – один із нагальних пріоритетів європейського порядку денного».

Ірина Геращенко заявила про «повзучу легалізацію» виборів Путіна в Криму.

БДІП ОБСЄ у своєму звіті щодо президентських виборів у Росії не згадало про фальсифікації виборів у Криму, заявила перший віце-спікер.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі робить спроби легалізувати вибори президента Росії на території анексованого Криму.

Вона також повідомила, що за сприяння неурядової організації ОПОРА був підготовлений проект заяви парламенту з цього приводу до ОБСЄ, який потрібно прийняти на тижні, так як остаточний звіт з виборів буде затверджений в ОБСЄ, за її словами, днями.

Президентські вибори у РФ відбулися 18 березня. На них переміг Володимир Путін. Напередодні голосування Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України закликало кримчан ігнорувати його, а прокуратура АР Крим нагадувала, що участь в організації російських виборів може стати причиною кримінальної відповідальності.

19 березня Європейський союз відмовився визнавати підсумки голосування в Криму в межах виборів президента Росії.

30 квітня журналіст Рікард Йозвяк заявив, що Європейський союз має намір заморозити активи п’яти осіб, які були відповідальні за проведення виборів президента Росії в анексованому Криму в березні 2018 року. «Їх затвердять міністри ЄС в середині травня. Їх буде додано до списку санкцій, які вже містять 150 осіб і 38 організацій», – написав Йозвяк.

Навесні 2014 року, після того як Росія анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України, Євросоюз, Сполучені Штати та деякі інші країни запровадили економічні санкції щодо РФ. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube