Верховна Рада на своєму сьогоднішньому засіданні прийняла в цілому закон про встановлення групи інвалідності. За нього проголосував 281 народний депутат, повідомляє телеканал 112 Україна.

інвалідності, ВР, призначення, України, новини

Тепер, якщо людина звертається для встановлення інвалідності, але не може прибути на огляд за станом здоров’я, то лікарі приїдуть до неї додому.

Відповідно до закону, якщо людина звертається для встановлення інвалідності, але не може прибути на огляд чи переогляд за станом здоров’я згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії, огляд чи переогляд проводиться в неї вдома.

Якщо мова йде про інвалідність, встановлену в результаті незворотних порушень (зокрема, ампутації кінцівок чи їх частин), група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Людина з інвалідністю після виходу на пенсію також не муситиме приходити на огляд.

Група інвалідності на ступінь вище чи I групи встановлюється учасникам АТО або людям, які забезпечували антитерористичну операцію, внаслідок чого отримали поранення, контузію, каліцтво чи захворювання, внаслідок чого отримали інвалідність.

Закон вступить у силу на наступний день після офіційної публікації.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко скасував термін «інвалід».

Цим документом вносяться зміни до 37 законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» і «інвалід війни» замінено словами «людина з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «людина з інвалідністю внаслідок війни».

«Таким чином, закон приводить норми чинного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, вводячи в ужиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людину, а не на її інвалідність».

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube