Парламент звільнив Валерію Гонтареву з посади голови НБУ. Майже через рік після того, як вона оголосила про свою відставку.

Бегемот, Украина, новости, Begemot, begemot.media, Валерію Гонтареву, НБУ, ВР

За звільнення Валерії Гонтаревої проголосували 342 народних депутатів, проти – 1, утримались – 2.

Почувши про рішення Ради Гонтарєва почала радісно і спішно збирати свої документи, посміхалася і демонструвала захват, стиснувши кулаки і піднявши руки вгору.

Валерія Гонтарева була головою НБУ з 19 червня 2014 року. До того займала посаду голови спостережної ради банку «Авангард». Період правління Гонтаревої найбільше запам’ятався «банкопадом», зокрема з початку її роботи в Нацбанку було виведено з ринку понад 80 банків. Курс гривні щодо долара з початку її правління знизився більш ніж удвічі (на момент її призначення долар коштував 11,85 грн).

Валерія Гонтарева подала у відставку з посади голови НБУ ще 10 квітня 2017-го року. Вона була в оплачуваній відпустці з 11 травня по 7 серпня – залишки щорічних відпусток накопичились у Гонтарєвої з 2014 року. З 8 серпня екс-голова НБУ перебувала у відпустці за свій рахунок. Весь цей час функції керівника НБУ виконував перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.

Зазначимо, кандидатуру Якова Смолія на посаду голови НБУ Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради ще 18 січня. Обрання нового голови Нацбанку було однією з вимог МВФ для надання наступних траншів.

Читайте: В Украине исчезнут купюры 1, 2, 5 и 10 гривен: появились подробности

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube