Український експорт до Євросоюзу і Росії, за даними Держстату за 2017 рік, продовжує зростати. У країни ЄС агроекспорт з України зріс на 27%, або 1,2 млрд євро.

експорт до Євросоюзу, торгівля, Україна, ЄС, Росія, новини

Товарообіг між Україною і Євросоюзом, а також Росією продовжує зростати. Цікаво, що експорт екзотичних молюсків і комах набирає обертів.

Росія виявилася найбільшим торговим партнером України за підсумками минулого року — обсяг експорту становив 3,9 млрд доларів, що на 109% більше, ніж роком раніше.

Серед експортної продукції виявилися незвичні для українського виробника позиції — равлики, устриці і навіть кліщі. Так, який він незвичний експорт України?

Равлики

В Україні розведенням виноградних равликів займається 10 великих компаній і кілька десятків дрібних фермерів. Це відносно новий бізнес для українських підприємців. Виробники експортують до 90% своєї продукції.

У 2017 році в країни Євросоюзу з України вивезли 415 т виноградних равликів. Фермерам вони принесли 360 тис. доларів.

За кордон продають живих охолоджених равликів, в Україні — перероблених і заморожених. Кілограм французьких равликів коштує близько 2,6 тис. грн, а в Україні — 700 гривень.

Спочатку українських равликів везуть у Литву, Румунію і Польщу, там переробляють на напівфабрикат, заморожують і везуть уже на ринки Західної Європи — у Францію, Італію, Іспанію і Німеччину.

Бджоли, кліщі і павуки

У минулому році в Європу українські підприємства експортували 73 т українських бджіл, павуків і мотиля, принісши 307 тис. доларів.

Окрім того, у Росію з України відправили 140 т бджіл. А також кліщів на 653 тис. доларів, які покликані захистити російський урожай.

Українських бджіл також планує закупити Канада, оскільки в Північній Америці скорочується популяція цієї корисної комахи.

Також серед незвичайного експорту 110 павуків-птахоїдів і 120 тарантулів, які принесли 4 тис. доларів.

Жаби, устриці і чорна ікра

У 70-ті роки минулого століття в Україні був достатньо розвинений земноводний промисел. У промислових масштабах жабу вирощували в Одеській, Харківській, Дніпропетровській областях і збували в основному до Франції — туди відправлялося близько 80 т продукції.

Після розпаду СРСР експорт припинився, однак зараз українські аграрії намагаються налагодити закордонні поставки.

Сертифікат для поставок жаб’ячих лапок у Євросоюз є у п’яти компаній. Вони постачають близько 100 тонн. Вартість жаб’ячих лапок в Україні становить 200-650 грн за кілограм, у ЄС — 10-15 євро.

Також Україна поставляє в Європу устриці, рапани і мідії. За 2017 рік, за даними Держстату, у ЄС експортували майже 348 т молюсків, які принесли 365 тис. доларів.

В Україні промисловий вилов зникаючого осетра заборонений з 2001 року. Але рибу можна вирощувати на спеціальних фермах. Таким бізнесом в Україні займаються близько 20 господарств, але експортують харчову чорну ікру лише дві компанії.

Окремих даних по ікрі немає, проте експерти говорять, що поставки не перевищують 200 кг за рік. В Україні чорна ікра українського осетра коштує 2,5 тис. грн, у ЄС українську ікру закуповують у середньому по 600-800 доларів за кілограм.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube