У США є докази спроб Сирії та РФ знищити сліди хімічної атаки в Думі. Про це на брифінгу 19 квітня заявила речниця Держдепартаменту США Гізер Ноєрт, повідомляють на сайті відомства.

Вона зазначила, що російські чиновники допомагають сирійським «зачистити» місця нападів.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, знищити сліди хімічної атаки, Сирія, США, Росія

За словами Ноєрт, інспекторів Організації із заборони хімічної зброї досі не пустили в Думу, куди РФ ввела військову поліцію.

«Ми можемо підтвердити, що команда ОЗХЗ ще не може увійти в Думу. Минуло 12 днів з часу, коли відбулася атака на чоловіків, жінок та дітей, тих невинних цивільних осіб у Сирії. Ми маємо достовірну ситуацію, яка вказує, що російські посадовці працюють із сирійським режимом, відмовляють цим інспекторам в доступі в Думу й затримують їх… Ми вважаємо, що це дає їм додатковий час, щоб спробувати зачистити й дезинфікувати ті місця», – сказала Науерт.

17 квітня сирійські державні ЗМІ заявили, що експерти ОЗХЗ приїхали в Думу. У самій організації наразі цього не підтверджували.

Війська президента Сирії Башара Асада, як стверджують країни Заходу, посилаючись на відкриті джерела й дані розвідки, здійснили 7 квітня хімічну атаку, жертвами якої стали мирні жителі. США, Велика Британія і Франція завдали 14 квітня ракетний удар по об’єктах в Сирії, пов’язаних із розробкою хімічної зброї.

Росія різко засудила удар і звинуватила країни, які його завдали, в прагненні зірвати роботу інспекторів ОЗХЗ.

Російські чиновники заявляли, що міжнародні експерти з хімічної зброї мають приїхати до сирійської Думи 18 квітня, щоб дослідити місце ймовірної хімічної атаки. Голова російського підрозділу радіологічного, біологічного і хімічного захисту Ігор Кирилов заявив, що під’їзні шляхи до Думи ще повинні були бути розміновані й очищені, і будуть перевірені службами безпеки ООН 17 квітня.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube