Росія повинна надати юридичні гарантії, що навіть у разі реалізації «Північного потоку – 2» транспортує через українську газотранспортну систему певні обсяги газу, заявив в інтерв’ю «РБК-Україна», опублікованому 28 травня, постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Росія,  юридичні гарантії, Північного потоку

У разі реалізації проекту «Північний потік – 2» у Європи буде менше інтересу захищати Україну, оскільки країнам ЄС більше не буде потрібна українська газотранспортна система, заявив постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Ми повинні утримати коаліцію з Німеччиною в цьому питанні і врахувати їхні інтереси», – заявив Кулеба.

За його словами, у разі введення в експлуатацію «Північного потоку – 2» Німеччина стане «енергетичним регулятором» у Європі.

«Тобто буде два крани – один у Москві, а другий у Берліні. Усе. Через німецьку економіку, яка сама росте і споживає газ, вона буде впливати і на Східну Європу», – продовжив український дипломат.

Він додав, що Україна може зазнати колосальних збитків.

«Перша критична позиція – це наша ГТС. «Умирає» вся інфраструктура, і тоді треба все перебудовувати. Крім того, ми втрачаємо реальні гроші. Це колосальні збитки… У певних політичних колах є думка, що в такому випадку [президенту Росії Володимирові] Путіну буде легше воювати в Україні. Адже у Європи буде менше інтересу втручатися в цю війну і захищати нас, тому що труби немає. Без сумніву, тут є частина нашої вини. Не можна жити 26 років і думати, що все буде добре, а потім дивуватися. Але є підстави припускати, що німці нашу стурбованість почули і будуть намагатися допомогти», – сказав Кулеба.

Дипломат зазначив, що бачить один спосіб вирішення ситуації.

«Я бачу тільки один спосіб. Їх є насправді два. Один із них – відмовитися від «Північного потоку – 2», на що шанси не дуже великі. Хоча американці ще остаточно не сказали свого слова. Другий варіант, якщо проект «Північний потік – 2″ усе-таки реалізується, повинні бути юридичні гарантії. Не на кшталт Будапештського меморандуму, а конкретні міждержавні угоди. І не двосторонні, а тристоронні – між Німеччиною, Україною і Росією на предмет, наприклад, того, що обумовлені конкретні обсяги газу Росія за будь-яких обставин транспортує через українську систему», – продовжив Кулеба.

Проект «Північний потік – 2», очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу «Північний потік» не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає «Північний потік – 2» загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки ні.

3 квітня 2018 року голова правління «Газпрому» Олексій Міллер попередив, що після запуску «Північного потоку – 2» і «Турецького потоку» транзит російського газу через Україну впаде у 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва «Північного потоку – 2».

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube