В реєстр заборонених сайтів Роскомнагляду виявилися IP-адреси «Яндекса», «ВКонтакте» і «Одноклассники». Про це 27 квітня повідомив Telegram-канал «IT Безпека».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Роскомнагляд, заборонених сайтів, Росія

Згідно копії вивантаження реєстру, під блокування потрапили п’ять адрес «Яндекса», по одному — «ВКонтакте» і «Одноклассник». Також у списку опинилися Facebook, Twitter, Google, Amazon, Microsoft, LiveInternet, Yahoo, Selectel і ще десяток компаній.

Автори припускають, що проблема з доступом до соцмереж буде спостерігатися днем, коли провайдери і оператори вивантажать собі ці адреси і почнуть їх блокувати по всій Росії.

Інформацію про блокування виданню The Bell підтвердив гендиректор провайдера Diphost Філіп Кулин.

З 17 квітня Роскомнадзор, намагаючись обмежити доступ до месенджеру Telegram, блокує IP-адреси Google і Amazon. Від таких дій регулятора вже постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber і інших компаній.

6 квітня Роскомнагляд подав позов про блокування Telegram на території РФ. За два дні до цього, 4 квітня, закінчився термін дії ультиматуму, висунутого Роскомнаглядом до Telegram. Роскомнагляд пригрозив судом, якщо Telegram не передасть ФСБ ключі шифрування від листування користувачів. 13 квітня Таганський суд Москви ухвалив задовольнити позов Роскомнадзора і заблокувати месенджер Telegram на території Росії.

Санкції пов’язані зі змінами до закону «Про персональних даних», які набули чинності в Росії 1 вересня 2015 року. Закон зобов’язує як російські, так і іноземні компанії здійснювати зберігання персональних даних росіян на території РФ. У середині листопада 2016 року в реєстр порушників прав суб’єктів персональних даних була внесена соцмережа LinkedIn. Навесні 2017 року Роскомнагляд заблокував мессенджери BlackBerry Messenger, Imo і Line, а також аудіовізуальний чат Vchat.

Зазначимо, саме Дуров є творцем Telegram, месенджер був презентований у серпні 2013 року.

За підрахунками «Комерсанта», блокування Telegram в найближчі місяці може коштувати російським компаніям $1 млрд. Месенджер заборонили в РФ через відмови надати спецслужбам ключі для декодування повідомлень.

ИСТОЧНИК 112.ua

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube